Nezařazené

Nová nabídka šifrovacích her pro školy

Přinášíme do vašich tříd, sboroven a kluboven několik možností, jak jednotlivě i týmově šifrovat. Pojďte se bavit, objevovat nové herní principy nebo pátrat po záhadách každého úkolu či celé sady šifer. Už jste viděli naše nové Úkoly učitele Vodičky?

Nová nabídka šifrovacích her pro školy

Od doby, kdy jsme vydali první Šifrovací adventní kalendář nás každý rok bombardujete hromadou dotazů, zda i letos bude další (prozradíme, bude…) a zda nemáme nějaké další ucelené programy či hry, které byste mohli použít ve výuce či v zájmových kroužcích.

Doteď jsme vás museli vždy zklamat – nic takového jsme neměli. Dneškem se však situace mění…

Co tedy můžeme pro školy nabídnout?

Vzhledem k velkému zájmu o hry použitelné při výuce jsme vytvořili několik produktů, které jsou v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem a jsou tedy vhodné pro použití ve školách. Ať už se jedná o ucelené tematické šifrovací hry propojující jednotlivé školní předměty či workshopy pro studenty a pedagogy, věříme že zaujmou.

Připravili jsme také pro školy, neziskovky a zájmové oddíly speciální slevovou nabídku na naše hry.

Šifry a logické úkoly jako součást výuky

Využití šifer ve výuce (či v zájmových činnostech) je formou učení zážitkem. Šifry umožňují žákům rozvíjet své schopnosti a dovednosti, včetně digitálních kompetencí (zejména algoritmizace). Šifry řešené v týmu podněcují žáky k tvořivému myšlení, logickému uvažování a efektivnímu řešení problémů.

Šifrovací hry jako celek také rozvíjejí schopnost spolupracovat a účinně komunikovat v týmu. Logické úkoly vždy nápaditě propojují šifrovací principy s různými tématy a děti jednoduše baví – jsou to neotřelé nástroje pro vzdělávání.

Proč používat šifry ve výuce?

  • Rozvíjí kreativitu.
  • Rozvíjí kritické myšlení a logické uvažování.
  • Rozvíjí digitální kompetence.
  • Podporují spolupráci.
  • Jsou zábavnou, netradiční a motivující aktivitou.

Šifry v našem pojetí nejsou pouhou chytrou zábavou, ale především cestou k efektivní týmové práci. Šifry jsou přirozenou výzvou, která nikoho nenechá v klidu a nutí k hledání řešení, a to s využitím týmové kreativity, analýzy poskytnutých materiálů, brainstormingu nebo individuálních dovedností jednotlivých členů týmu.

Tak na co čekáte? Koukněte na naši nabídku pro školy.

První tematická šifrovací hra do výuky!

Pro žáky druhého stupně (12 let a starší) jsme připravili sadu šifer, věnujících se tématům s mezioborovými vazbami. Při tvorbě jsme využili poznatky z mnoha oborů – ve hrách najdete šifry zaměřené na český jazyk, matematiku, informatiku, biologii, zeměpis či chemii.

Naše šifrovací hry do výuky jsou netradičním způsobem, jak propojit různá témata a u toho rozvíjet dovednosti žáků. Veškeré podklady jsou přizpůsobeny využití ve školním prostředí – jedná se o hry, které lze jednoduše vytisknout ve větších počtech a tyto papírové materiály pak představují vše, co je k luštění potřeba.

První vlaštovkou jsou Úkoly učitele Vodičky. Koukněte na víc informací!

Aktuálně z Cryptomania
Proboha, je to plné hvězd!
Proboha, je to plné hvězd!

Až oči přechází, z tolika barev, co? Nenechte se zmást, buďte hvězda, to dáte! Vyluštíte hvězdnou šifru hned nebo až za několik světelných let?

Korálky
Korálky

Říká se, že dny jsou jako korálky navlečené na niť našeho života. A zvlášť v tomhle jarním období, jsou některé dny už krásné, jasné a slunečné a jiné zase ještě tmavé a upršené. Pojďte si ty upršené projasnit alespoň naší korálkovou šifrou.

Možnost jak hrát opakovaně hry z edice „Šifry“
Možnost jak hrát opakovaně hry z edice „Šifry“

U her, které vydáváme ve spolupráci s herním nakladatelstvím DINO, jsme po dohodě obou stran přidali možnost dokoupit nový registrační kód do hry. Herní materiály je tak možné využít opakovaně.