Šifrovací hry pro školy

Workshop pro školy

Nabízíme různé workshopy zaměřené na šifry. Umíme pro ně nadchnout nejen žáky, ale i pedagogy. Těm navíc můžeme ukázat možnosti, jak s šiframi pracovat jako s nástrojem pro rozvoj myšlení či s prostředkem ke zpestření výuky.

Workshop pro školy

Proč šifry a v čem jsou tak zajímavé? Šifra je typ nestrukturovaného úkolu. To znamená, že víte, jakého potřebujete dosáhnout výsledku, ale neznáte cestu k jeho řešení. Je to tedy vyloženě opačný postup, než s jakým se děti ve škole většinou setkávají. Řešení šifer velmi silně rozvíjí kreativitu, týmovou spolupráci i analytické myšlení. Všechny tyto věci lidé v dnešním světě potřebují více než dřív.

Naše workshopy jsou určeny pro žáky i pedagogy a jsou založeny na interaktivním a zážitkovém přístupu k tématu. Jsou vedeny zkušenými lektory s pedagogickým vzděláním a bohatou praxí s využíváním šifer ke vzdělávání. Vždy se snažíme obsah workshopu přizpůsobit potřebám a zkušenostem konkrétní cílové skupiny.

Workshop s šifrovací hrou

Pro žáky máme připravený a prověřený workshop, který se skládá z teoretického úvodu do problematiky šifer a následné šifrovací hry. V rámci této hry budou mít žáci možnost vyzkoušet si teoretické znalosti v praxi a prozkoumat tak svět šifer. Časově se zde vejdeme do dvou vyučovacích hodin bez přestávky.

Pro pedagogy nabízíme stejný workshop, avšak rozšířený o blok využití šifer ve výuce. 

Kreativní workshop

Kromě toho máme pro pedagogy připravený také kreativní workshop, který se zaměřuje na tvoření vlastních šifer a způsoby jak je zařadit do výuky. Tento workshop pomůže pedagogům pochopit základní principy, které se v šifrování využívají, pravidla, která by šifry měly splňovat, a usnadnit tak cestu při vymýšlení vlastních šifer na míru do vyučování.

Máte zájem o workshop?

Pokud máte zájem o organizaci workshopu na vaší škole, dejte nám o tom vědět. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a najdeme společný termín. A pokud nemáte rádi formuláře, zavolejte rovnou Luďkovi na +420 720 737 390.
    Zkuste prosím popsat, o jaký workshop a kde máte zájem.

    Co dalšího nabízíme po školy?