O nás

Rádi tvoříme dobrodružství, ať už pro firmy, kolegy, rodiny či skupinu kamarádů. Pomocí šifer vás provedeme zajímavými místy a příběhy. Někdy jen na internetu, častěji ale venku – v přírodě či ulicích českých a slovenských měst.

O nás

Náš organizační tým je jedním z nejzkušenějších, které můžete v oblasti šifrovacích her najít. Někteří členové našeho týmu stáli u zrodu legendární brněnské hry TMOU a následného rozvoje šifrovacích her v České republice i okolních státech. Máme zkušenosti s přípravou a pořádáním šifrovacích a outdoorových závodů, ale také se jich pravidelně (více či méně úspěšně) účastníme.

Během našeho působení se nám podařilo nasbírat hezkou řádku ocenění. Za venkovní hry Cryptomania jsme v roce 2016 získali 1. místo v soutěži TTG Travel Award a ocenění Nejlepší startup nebo inovace v cestovním ruchu. Za projekt Brno, co není jsme v roce 2019 získali hned trojici ocenění. 2 zlata v IMC Czech Awards a bronz v IMC European Awards. Kampaň Šampioni z limitky, pro kterou jsme připravovali ústřední hru, rozšířila sbírku o 12 dalších ocenění, mimo jiné o 2 zápisy do České knihy rekordů či dvě sošky Effie.

Většina Cryptomaniaků má zkušenosti se zážitkovou pedagogikou, v našem týmu najdete lidi z Instruktorů Brno, Lanového centra PROUD či z Prázdninové školy Lipnice, Velké vozu a dalších podobných organizací. Zkušenosti získané prací a pořádáním akcí teď můžeme úročit. Šifrování, vytváření akcí a her a vymýšlení trailů na míru klientům je pro nás zosobnění toho, jak vypadá dream job. Dává nám to smysl, baví nás to, a jsme rádi, že to naši klienti cítí a oceňují.

Šifry využíváme proto, že představují problémy, se kterými se setkáváme v běžném dennodenním životě. I když to tak na první pohled nemusí vypadat. Taková šifra má výchozí zadání a víte, jak zhruba má vypadat výsledek. Co nevíte je, jak k tomu výsledku dojít. Řešením šifer trénujete mozek v kreativitě, ve schopnosti nahlížet na problém jiným způsobem, někdy tak trochu “out of the box” a cvičíte si trpělivost a pečlivost.

Zajímají vás jednotliví lidé?
Zbyšek Podhrázský

Zbyšek Podhrázský

Ředitel společnosti Cryptomania. V roce 2003 absolvoval celoroční kurz pro instruktory zážitkového učení a od té doby se věnuje rozvoji lidí a týmů pomocí této metody. Zabývá se lektorováním teambuildingových kurzů a eventů, včetně vedení anglických kurzů pro mezinárodní týmy. Zbyšek je bývalým organizátorem legendární šifrovací hry TMOU a je držitelem několika certifikátů MŠMT v oblasti zážitkové pedagogiky a outdoor tréninku. Kromě Cryptomania se zabýval metodickým vedením akceleračním programů v Impact Hubu se specializací na Design Thinking a Human Centered Design, učil na vysoké škole předmět Marketing cestovního ruchu a stále ještě řídí projekty v Seznam.cz

podhrazsky@cryptomania.cz
+420 737 712 893
LinkedIn profil

Luděk Hrnčíř

Vedoucí lektorského týmu Cryptomania, který se nebojí realizovat složité strategické hry a uvádět premiérové programy, tedy originální kousky vytvořené a vhodné přesně pro konkrétní okamžik a specifika kolektivu. Mezi jeho oblíbené lektorské činnosti patří hraní rolí a moderování rodinných dnů nebo firemních večírků. Své instruktorské ostruhy si obrousil při realizaci mnoha desítek akcí v Lanových centrech PROUD a jako instruktor o. s. Velký Vůz. Jeho specializací jsou outdoorové závody, šifrovací hry a programy protkané zajímavým příběhem i nakažlivou atmosférou.

hrncir@cryptomania.cz
+420 720 737 390
LinkedIn profil

Luděk Hrnčíř
Anna Macková

Anna Macková

Šéflektorka a office-managerka týmu Cryptomania, takový univerzální voják. Anna totiž zvládne velet naší kanceláři, zvládne být hlavou libovolného kurzu nebo si poradí s logistikou několika akcí, které se odehrávají ve stejný čas na různých koncích republiky. Kromě toho má cit pro češtinu i angličtinu, stejně jako lásku k šifrám. A to ještě nevíte, že dokáže uvázat osmičkový uzel za zády a vaří to nejlepší kafe.

mackova@cryptomania.cz
+420 773 723 443
LinkedIn profil

Petra Pilátová

Petra je novou posilou v našem týmu. Má na starosti projektovou přípravu her, tvoří jejich příběhy a potkat ji můžete i jako lektorku na teambuildingových akcích. Petra učila v letech 2013 – 2022 nejen zeměpis a angličtinu ve všech trojročích kladenské Montessori školy. Má tak velké zkušenosti s lektorováním i s přípravou učebních pomůcek a programů. V roce 2022 absolvovala výcvik Metodiky zážitkové pedagogiky. Petra se věnuje orientačnímu běhu a ráda pátrá v rodinné historii. A mimochodem, právě Petra přivedla před lety Zbyška na TMOU a ukázala mu svět šifrovacích her.

pilatova@cryptomania.cz
LinkedIn profil

Jan Drábek

Jan Drábek

Jan je náš IT guru. Ale samozřejmě toho umí mnohem víc. Spoluorganizoval šifrovací hru TMOU a několik her pro SŠ a VŠ studenty (v rámci Spolku přátel severské zvěře při Masarykově Univerzitě). Na svých bedrech má nekonečnou práci na údržbě a rozvoji našeho herního systému a vylepšování obchodu. K tomu je ale také autorem jedné z našich on-line her – Loupež po telefonu.

drabek@cryptomania.cz

Barbora Eliášová

Bára je nedocenitelná síla v přípravě grafických podkladů, v sazbě zadání šifer a v datové analytice, díky které pořád můžeme naše hry vylepšovat. Krom toho občas dělá věci, do kterých se nikomu jinému nechce. Momentálně studuje v Brně na Masarykově Univerzitě obor Umělá inteligence a zpracování dat. Má ráda tanec a akrojógu a sní o tom, že uteče k cirkusu. Což s námi ostatně může skvěle natrénovat.

eliasova@cryptomania.cz

Barbora Eliášová
Matěj Klusáček

Matěj Klusáček

Matěj je jedním z autorů her (konkrétně Před Pikolou, za pikolou a Obrazy Josefa Temperníka) a také lektor na firemních kurzech. Dlouhá léta býval jedním z hlavních organizátorů legendárního týmového šifrovacího závodu TMOU a stále se podílí se na přípravách dalších podobných her a programů. Vystudoval fakultu informatiky na Masarykově univerzitě. V roce 2009 absolvoval celoroční kurz pro instruktory zážitkové pedagogiky. Ve volném čase se věnuje sportu (orientační běh), hudbě a SLAM poetry, kde pod uměleckým jménem Pan Fenek získal v roce 2019 titul Mistra ČR.

klusacek@cryptomania.cz

Ivo Cicvárek

Ivo je lektor společnosti Cryptomania, jeden z dvorních dodavatelů šifer a autor naší hry Fantom Brna. Od devadesátých let se věnuje pedagogice, vzdělávání, tvorbě her a jejich dramaturgii. V letech 1998 – 2008 pracoval jako učitel češtiny a výtvarné výchovy na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše v Brně, paralelně (od roku 2003 doposud) působí v České televizi Brno jako dramaturg. Pro Českou televizi mj. vytvořil soutěž pro středoškolské týmy Za školu – 100 nejlepších problémových úkolů z tohoto pořadu vyšlo v roce 2011 knižně. Ivo je dlouholetým organizátorem legendárního týmového šifrovacího závodu TMOU, vymyslel přes stovku unikátních šifer, z nichž mnohé se staly v hráčské komunitě legendárními. Je spoluorganizátorem a konzultantem dalších šifrovacích závodů a jejich dlouholetým velmi úspěšným účastníkem. Ve svém volném čase se věnuje hudbě, natočil řadu desek a píše texty pro renomované hudebníky, např. pro Petra Bende.

Ivo Cicvárek