Z kanceláře

26.9.2023

Adventní kalendář 2023 bude!

Často v poslední době slýcháme jednu opakující se otázku. Pokud bychom parafrázovali slavný český film, tak by vypadala asi takto: "Nezlobte se, že vás zase obtěžujeme, ale my jsme se nezeptali, jestli máte zase kalendář. Máte na letošek adventní kalendář? A mohli bychom ho vidět?"

Adventní kalendář 2023 bude!

Pokud byste se takto zeptali, tak my vám odpovíme: “No, jistě!” Ale ještě potřebujeme nějaký čas. Nicméně práce na adventním kalendáři probíhají už od srpna. Protože se na to člověk musí správně naladit, tak jsme si už pouštěli i koledy. Je to divné, ale letos jsme sami předběhli s Vánocemi veškeré obchody a trhovce. Za tropických teplot řešíme vánoční téma. Ono ale pak o Vánocích a v zimě zase budeme připravovat věci na jaro a léto a tak je to pořád.

S adventními kalendáři jste s námi už prošli naše vánoční zvyky a témata, která jsou s Vánoci neodmyslitelně spojená, jako například pohádky, druhy cukroví, koledy apod. Loni jsme se proto s kalendářem vydali do světa a vy jste mohli poznat některé zajímavé vánoční zvyky ve světě. Věřte, že i my sami jsme se u toho dost naučili.

Letos jsme jako téma vybrali jeden z nejklasičtějších dárků, který můžete pod stromečkem najít. A ne, není to měkkouš. Bývá to tvrdý dárek obdélníkového tvaru a plný písmenek, slov a příběhů. Ano, šifry letošního kalendáře se budou točit kolem knížek. Musíme přiznat, že debata, které knížky do kalendáře zahrnout, byla složitá a dlouhá. Zvlášť, když jsme tam každý chtěli dostat ty své oblíbené knihy z dětství! A že jich máme! Jenže si nemůžeme ujet na knížkách našeho mládí, protože přeci jen, pro dnešní děti a dospívající už spadáme spíš do kategorie “boomer”.

Snažili jsme se tedy vybrat knížky, které by měl přečíst každý a které jsou i po letech nadčasové (nebo nám tak alespoň přijdou a podstrkujeme je i našim dětem a pak je po očku sledujeme, jestli jsou chycení stejně jako kdysi my). A stejně tak knížky, které teď frčí a jsou vydané relativně nedávno.

Nemusíte se bát, že by vám neznalost knihy nějak bránila ve vyluštění šifry, snažíme se vždy jen knihu použít jako nápad, jak šifru postavit. Ale naopak bychom rádi ke každé knize udělali alespoň krátké shrnutí děje.

A třeba se nějaká z nich pak objeví pod stromečkem… Kdo ví.

 

Jestli chcete být v obraze a chytit kalendář hned zčerstva, doporučujeme se přihlásit k odběru newsletteru (třeba hned v boxu vedle), pokud ho neodebíráte, sledovat Facebook nebo Instagram. Případně na konci listopadu zabrousit sem, na naše stránky, kde už snad kalendář bude připraven ke stažení. Rádi bychom to udělali stejně jako loni – kalendář si budete moci stáhnout zdarma nebo nám na něj přispět, abychom jeho výrobu zaplatili.


Aktuálně z Cryptomania
Šifrovací adventní kalendář 2022
Šifrovací adventní kalendář 2022

Psali jste si o něj už od léta. Ale dále už čekat nemusíte – tady je! Adventní šifrovací kalendář Cryptomania. Týdny jsme studovali zajímavé vánoční zvyky ve světě a další týdny jsme na vymýšleli zajímavé (a samozřejmě zapeklité) šifry. Tak si jej užijte a ať se líbí!

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Šifrovací adventní kalendář 2021
Šifrovací adventní kalendář 2021

První svíčka na adventním věnci už hoří a začíná doba čekání a těšení se. Abychom i my, Cryptomaniaci, přidali trošku vánoční pohody, rozhodli jsme se všem fanouškům šifer a logických úloh připravit další Šifrovací adventní kalendář.