Novinky o hrách

28.6.2023

Vyrazte v nové hře za T. G. M. do Hodonína

Poznejte město Hodonín a jeho nejslavnějšího rodáka Tomáše Garrigua Masaryka. Nová šifrovací hra „Tajemství Geniálního Myslitele“ v jihomoravském lázeňském městě vás pobaví i poučí.

Vyrazte v nové hře za T. G. M. do Hodonína

Ve spolupráci s městem Hodonín jsme právě dokončili hru Tajemství Geniálního Myslitele. Asi tušíte, kdo se za velkými prvními písmeny v názvu hry skrývá a víte, že telegram to není.

Vydejte se s námi jihomoravským městem a životem prvního československého prezidenta. Seznámíme vás s místy a osobnostmi, které Masaryka formovaly a ovlivňovaly. Prozkoumáte jeho rodokmen, nahlédnete do místí galerie, a dokonce narazíte na unikátní prezidentský orloj.

Jdete na to?

Základní informace o hře najdete v sekci Gamifikace. Pokud vás zajímají konkrétní detaily či se rovnou chcete vydat do hry, podívejte se přímo na stránky hry.

Hru tvoří 8 nápaditých šifer, které propojují střípky ze života místního rodáka s reáliemi pohraničního lázeňského města.  U třech šifer bude nutné, abyste dobře prozkoumali okolí. Jindy zas bude potřeba, abyste vylovili z paměti základní informace o první republice nebo si vzpomněli na spoustu skoro cizích slov.

Trasa hry vede od Turistického informačního centra města Hodonína, kde získáte herní materiály. Půjdete pak třeba okolo místa, kde stával rodný dům T.G.M. a ještě dál… Jsou to necelé 3 km a myslíme si, že vám vyřešení hry zabere něco málo přes dvě hodiny.

Hra je připravena pro týmy hráčů od 15 let, ale trpěliví rodiče určitě zvládnou zapojit i mladší děti. 

Dejte nám vědět, jak se vám i nám hra podařila a co nového jste se dozvěděli!

Aktuálně z Cryptomania
Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!

Lišácká šifra
Lišácká šifra

Tohle město teď máme prochozené křížem krážem. Plánujeme tu totiž novou hru Lišáci z Kamenky. Schválně jestli poznáte, které to je. Jen pozor, ať vás na té virtuální procházce nepřejede šalina.