Novinky o hrách

Vyrazte v nové hře za T. G. M. do Hodonína

Poznejte město Hodonín a jeho nejslavnějšího rodáka Tomáše Garrigua Masaryka. Nová šifrovací hra „Tajemství Geniálního Myslitele“ v jihomoravském lázeňském městě vás pobaví i poučí.

Vyrazte v nové hře za T. G. M. do Hodonína

Ve spolupráci s městem Hodonín jsme právě dokončili hru Tajemství Geniálního Myslitele. Asi tušíte, kdo se za velkými prvními písmeny v názvu hry skrývá a víte, že telegram to není.

Vydejte se s námi jihomoravským městem a životem prvního československého prezidenta. Seznámíme vás s místy a osobnostmi, které Masaryka formovaly a ovlivňovaly. Prozkoumáte jeho rodokmen, nahlédnete do místí galerie, a dokonce narazíte na unikátní prezidentský orloj.

Jdete na to?

Základní informace o hře najdete v sekci Gamifikace. Pokud vás zajímají konkrétní detaily či se rovnou chcete vydat do hry, podívejte se přímo na stránky hry.

Hru tvoří 8 nápaditých šifer, které propojují střípky ze života místního rodáka s reáliemi pohraničního lázeňského města.  U třech šifer bude nutné, abyste dobře prozkoumali okolí. Jindy zas bude potřeba, abyste vylovili z paměti základní informace o první republice nebo si vzpomněli na spoustu skoro cizích slov.

Trasa hry vede od Turistického informačního centra města Hodonína, kde získáte herní materiály. Půjdete pak třeba okolo místa, kde stával rodný dům T.G.M. a ještě dál… Jsou to necelé 3 km a myslíme si, že vám vyřešení hry zabere něco málo přes dvě hodiny.

Hra je připravena pro týmy hráčů od 15 let, ale trpěliví rodiče určitě zvládnou zapojit i mladší děti. 

Dejte nám vědět, jak se vám i nám hra podařila a co nového jste se dozvěděli!

Aktuálně z Cryptomania
Adventní kalendář 2023 bude!
Adventní kalendář 2023 bude!

Často v poslední době slýcháme jednu opakující se otázku. Pokud bychom parafrázovali slavný český film, tak by vypadala asi takto: “Nezlobte se, že vás zase obtěžujeme, ale my jsme se nezeptali, jestli máte zase kalendář. Máte na letošek adventní kalendář? A mohli bychom ho vidět?”

Konec Výletů za šiframi
Konec Výletů za šiframi

Jak jsme již delší dobu avizovali, všechny tři hry z knížky Výlety za šiframi, jsou nyní ukončené. Proč se tak stalo a co dělat, pokud knihu máte a hry jste nestihli, se dočtete níže. Rozhodně nemusíte zoufat, od jara (pokud vše půjde dobře) bychom dvě z her chtěli spustit znovu a samostatně. Ke hrám se tedy konečně dostanou i ti, co knihu nemají!

Prázdninové cestování
Prázdninové cestování

Přejeme krásné letní dny! Ať už máte odpočinek za sebou, zrovna balíte nebo pilně pracujete a schováváte si volno na poslední týden letních prázdnin. K bazénu nebo oceánu, na chatu, pod stan nebo do přímořského letoviska… posíláme jednu letní cestovatelskou šifru. Protože šifrování není nikdy dost.