Novinky o hrách

Vyšly Šifry hradu Zvíkova!

Léto ještě nekončí! Objevujte krásu české krajiny a historie. Jihočeské lesy, upuštěný Orlík, naše nejdelší řeka Vltava, zlatonosná Otava a na ostrohu nad soutokem obou řek král českých hradů – Zvíkov. Hrad založený snad už Přemyslem Otakarem I. se v nové hře z dílny Cryptomania stává dějištěm příběhu, kterého se můžete zúčastnit i vy.

Vyšly Šifry hradu Zvíkova!

Vydejte se s badatelkou Julií prozkoumat záhadný odkaz zvíkovského archiváře. Bude potřeba vyluštit tajemné písmo na Hlízové věži, najít skrytou únikovou chodbu, zatopenou vesnici nebo prověřit znovunalezený zvon. Pusťte se do luštění záhad královského hradu Zvíkova s rodinou nebo s kamarády, kdekoliv budete chtít.

Nepotřebujete odjíždět do jižních Čech, stačí otevřít náš balíček. Do jedné slušivé krabičky jsme vám zabalili kus historie Zvíkova, neodhalená tajemství a zapeklité hádanky starého archiváře. Máte všechno, co potřebujete na podivuhodnou dvouhodinovou cestu středověkým hradem.

Už se těšíte? Pojďte si zahrát. Při přípravě hry o Zvíkově jsme opět spojili síly se společností Dino Toys. Po dobrodružném putování Afrikou s Emilem Holubem se tedy jedná o druhou hru ze série ŠIFRY. Užijí si ji jak hraví dospělí, tak rodina s lehce odrostlejšími dětmi (cca od 10 let).

V krabičce najdete domácí šifrovací hru s devíti herními úkoly, která vás provází jihočeským královským hradem Zvíkovem. Ve fiktivním příběhu se s badatelkou Julií dostanete k odkazu starého hradního archiváře a spolu s ní se tak vydáte na pátrání na Zvíkově a jeho okolí a objasníte záhady, které jsou s hradem už po staletí spjaty.

Ve hře jsme se inspirovali tajemstvími, které se o tomto středověkém hradu vyprávějí. Mnohé z reálných míst, pověstí a událostí jsme do příběhu zapojili, ale jak příběh, tak umístění zpráv v různých místnostech hradu, jsou jen fikce – nehledejte tedy přímo na hradě Zvíkově žádnou z indicií. Naopak návštěvu hradu po dokončení hry srdečně doporučujeme, snad se během luštění archivářova tajemství dozvíte o místech, která byste jinak na Zvíkově minuli.

Snaha přijít věcem na kloub, odhalit záhadu, najít nové řešení – to musí zvládnout badatelka Julie stejně jako váš tým, abyste úspěšně dokončili hru. 

Hra je řízena novou verzí webového herního systému Cryptomania. Ten vám převypráví příběh, poskytne část zadání (například v audio podobě) nebo nabídne nápovědy k úkolům. A na konci se můžete podívat, jak si váš tým vedl ve srovnání s dalšími hráči.

Šifry hradu Zvíkova jsou druhá z nové řady her, které vytváříme ve spolupráci s Dino Toys. A věřte, že není poslední!

Tak na co ještě čekáte!
Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Šifry
hradu Zvíkova

Šifry hradu Zvíkova Rodinná hra na doma

Desková šifrovací hra, která vás provede s badatelkou Julií po hradě Zvíkově.

Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Šifry
Emila Holuba

Šifry Emila Holuba Rodinná hra na doma

Desková šifrovací hra ve které se přidáte k dobrodružné výpravě do nitra Afriky.

Mohlo by vás zajímat…
Adventní kalendář 2023 bude!
Adventní kalendář 2023 bude!

Často v poslední době slýcháme jednu opakující se otázku. Pokud bychom parafrázovali slavný český film, tak by vypadala asi takto: “Nezlobte se, že vás zase obtěžujeme, ale my jsme se nezeptali, jestli máte zase kalendář. Máte na letošek adventní kalendář? A mohli bychom ho vidět?”

Konec Výletů za šiframi
Konec Výletů za šiframi

Jak jsme již delší dobu avizovali, všechny tři hry z knížky Výlety za šiframi, jsou nyní ukončené. Proč se tak stalo a co dělat, pokud knihu máte a hry jste nestihli, se dočtete níže. Rozhodně nemusíte zoufat, od jara (pokud vše půjde dobře) bychom dvě z her chtěli spustit znovu a samostatně. Ke hrám se tedy konečně dostanou i ti, co knihu nemají!

Prázdninové cestování
Prázdninové cestování

Přejeme krásné letní dny! Ať už máte odpočinek za sebou, zrovna balíte nebo pilně pracujete a schováváte si volno na poslední týden letních prázdnin. K bazénu nebo oceánu, na chatu, pod stan nebo do přímořského letoviska… posíláme jednu letní cestovatelskou šifru. Protože šifrování není nikdy dost.