Novinky o hrách

14.7.2022

Vyšly Šifry Emila Holuba!

Kam se vypravit letos v létě? Moře, exotika, nečekaná setkání… S Cryptomanií můžete třeba hned do Afriky. Vážně. Nekecáme. A k výletu na černý kontinent přidáme i kapku cestování časem. Bereme vás totiž na výpravu, která proběhla před celými 150 lety. Vaším průvodcem bude samotný doktor Emil Holub.

Vyšly Šifry Emila Holuba!

Cestovní odbor naší firmy vám doručí celý africký zážitek zabalený do úhledné krabičky. Otevírejte ji opatrně, ukrývá divoká zvířata, mezi nimi nějakou tu šelmu. Také to správné expediční vybavení a poctivou dávku dvouhodinové šifrovací zábavy.

Už se těšíte? Pojďte si zahrát. Při přípravě dobrodružné cesty jsme spojili síly se společností Dino Toys. A díky této spolupráci právě vychází první hra ze série ŠIFRY. Užijí si ji jak hraví dospělí, tak rodina s lehce odrostlejšími dětmi (cca od 10 let).

Jak jste se již dočetli, jedná se o domácí šifrovací hru s devíti herními úkoly s tematikou oslavující genialitu a um českého badatele Emila Holuba, konkrétně popisující fiktivní události, které zapadají do období jeho druhé africké cesty. I přesto, že jde o smyšlený příběh, většina informací ve hře je postaven na reálných faktech. Když si zahrajete, můžete v klidu na Holuba udělat referát do školy nebo být za hvězdu nejbližšího intelektuálního večírku.

Chuť objevovat, prošlapávat neprobádané cesty, využít nápady všech členů týmu i neutuchající motivaci k vítězství, když se zrovna nedaří. Přesně to potřebuje nejen cestovatel, ale i vy k úspěšnému dokončení hry.

Hra je řízena novou verzí webového herního systému Cryptomania. Ten vám převypráví příběh, poskytne část zadání (například v audio podobě) nebo nabídne nápovědy k úkolům. A na konci se můžete podívat, jak si váš tým vedl ve srovnání s dalšími hráči.

Šifry Emila Holuba jsou první z nové řady her, které vytváříme ve spolupráci s Dino Toys. A už teď můžeme prozradit, že po prázdninách se můžete těšit na druhou hru – Šifry hradu Zvíkova.

Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Šifry
Emila Holuba

Šifry Emila Holuba Rodinná hra na doma

Desková šifrovací hra ve které se přidáte k dobrodružné výpravě do nitra Afriky.

Mohlo by vás zajímat…
Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!

Lišácká šifra
Lišácká šifra

Tohle město teď máme prochozené křížem krážem. Plánujeme tu totiž novou hru Lišáci z Kamenky. Schválně jestli poznáte, které to je. Jen pozor, ať vás na té virtuální procházce nepřejede šalina.

Připravujeme v roce 2024
Připravujeme v roce 2024

Rok 2024 jsme už nyní zvládli naplnit řadou kreativních šifrovacích projektů. Některé vznikají čistě v naší režii, jiné ve spolupráci s řadou různých subjektů. Podívejte se, co chystáme…