Novinky o hrách

Vyšly Šifry Emila Holuba!

Kam se vypravit letos v létě? Moře, exotika, nečekaná setkání… S Cryptomanií můžete třeba hned do Afriky. Vážně. Nekecáme. A k výletu na černý kontinent přidáme i kapku cestování časem. Bereme vás totiž na výpravu, která proběhla před celými 150 lety. Vaším průvodcem bude samotný doktor Emil Holub.

Vyšly Šifry Emila Holuba!

Cestovní odbor naší firmy vám doručí celý africký zážitek zabalený do úhledné krabičky. Otevírejte ji opatrně, ukrývá divoká zvířata, mezi nimi nějakou tu šelmu. Také to správné expediční vybavení a poctivou dávku dvouhodinové šifrovací zábavy.

Už se těšíte? Pojďte si zahrát. Při přípravě dobrodružné cesty jsme spojili síly se společností Dino Toys. A díky této spolupráci právě vychází první hra ze série ŠIFRY. Užijí si ji jak hraví dospělí, tak rodina s lehce odrostlejšími dětmi (cca od 10 let).

Jak jste se již dočetli, jedná se o domácí šifrovací hru s devíti herními úkoly s tematikou oslavující genialitu a um českého badatele Emila Holuba, konkrétně popisující fiktivní události, které zapadají do období jeho druhé africké cesty. I přesto, že jde o smyšlený příběh, většina informací ve hře je postaven na reálných faktech. Když si zahrajete, můžete v klidu na Holuba udělat referát do školy nebo být za hvězdu nejbližšího intelektuálního večírku.

Chuť objevovat, prošlapávat neprobádané cesty, využít nápady všech členů týmu i neutuchající motivaci k vítězství, když se zrovna nedaří. Přesně to potřebuje nejen cestovatel, ale i vy k úspěšnému dokončení hry.

Hra je řízena novou verzí webového herního systému Cryptomania. Ten vám převypráví příběh, poskytne část zadání (například v audio podobě) nebo nabídne nápovědy k úkolům. A na konci se můžete podívat, jak si váš tým vedl ve srovnání s dalšími hráči.

Šifry Emila Holuba jsou první z nové řady her, které vytváříme ve spolupráci s Dino Toys. A už teď můžeme prozradit, že po prázdninách se můžete těšit na druhou hru – Šifry hradu Zvíkova.

Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Šifry
Emila Holuba

Šifry Emila Holuba Rodinná hra na doma

Desková šifrovací hra ve které se přidáte k dobrodružné výpravě do nitra Afriky.

Mohlo by vás zajímat…
Proboha, je to plné hvězd!
Proboha, je to plné hvězd!

Až oči přechází, z tolika barev, co? Nenechte se zmást, buďte hvězda, to dáte! Vyluštíte hvězdnou šifru hned nebo až za několik světelných let?

Nová nabídka šifrovacích her pro školy
Nová nabídka šifrovacích her pro školy

Přinášíme do vašich tříd, sboroven a kluboven několik možností, jak jednotlivě i týmově šifrovat. Pojďte se bavit, objevovat nové herní principy nebo pátrat po záhadách každého úkolu či celé sady šifer. Už jste viděli naše nové Úkoly učitele Vodičky?

Korálky
Korálky

Říká se, že dny jsou jako korálky navlečené na niť našeho života. A zvlášť v tomhle jarním období, jsou některé dny už krásné, jasné a slunečné a jiné zase ještě tmavé a upršené. Pojďte si ty upršené projasnit alespoň naší korálkovou šifrou.