Novinky o hrách

Venkovní hry od Brněnské Lipky k oslavám Dne Země

Brněnská Lipka každý rok připravuje akci na Den Země. Letos to bohužel kvůli koronavirovým opatřením nebude moci být velkolepá společná akce jako v jiných letech. Ve spolupráci s Cryptomania ale Lipka připravila dvě venkovní hry, kde si děti starší 11 let, případně mladší děti s rodiči mohou dozvědět spoustu zajímavých informací o ochraně přírody a hmyzu okolo nás. Tak na co čekáte?

Venkovní hry od Brněnské Lipky k oslavám Dne Země

V Cryptomania jsme si tentokrát střihli zajímavou roli. Nejsme autory jednotlivých šifer, legend či stanovišť – pomáhali jsme ale s jejich tvorbou a hra běží na našem herním systému. Tak pojďte vyzkoušet, jak se nám tato spolupráce s Lipkou povedla!

Jaká tajemství ukrývá svět pod stébly trávy? Co je to broukoviště, kolik nalétají včelky, než vznikne sklenice medu, kdo je „kukačka“ mezi motýly nebo jak vlastně dýchá potápník? Pojďte to zjistit a zahrajte si dobrodružně-naučnou online hru v přírodě. Jelikož jsme mysleli na všechny, dá se hrát rovnou ve dvou variantách: pro malé děti i zkušené detektivy.

Do obou her je nyní možné zaregistrovat tým, samotná hra s úkoly však lze absolvovat teprve od Dne Země 22. dubna  od 8:00.

Dobrodružství v říši hmyzu

pro děti do 10 let pro všechny 11+
Děti při návštěvě v laboratoři omylem vypijí zmenšovací lektvar. Trávník je jako džungle a brouci jsou velcí jako sloni. Aby děti získaly suroviny na zvětšovací lektvar, musí se nejprve osvědčit v hmyzí říši, zažít na vlastní kůži, co to obnáší být hmyzem a splnit zadané úkoly.

Vstupte do hry!

Hledá se Bombus

pro všechny 11+
Z louky za vesnicí náhle zmizeli čmeláci a nikdo neví proč. Místní entomologická společnost proto povolala na pomoc mladé detektivy. Ti musí sesbírat informace a důkazy, stanovit podezřelé a zjistit, kam se čmeláci poděli. Přidáte se k nim?

Vstupte do hry!