Novinky o hrách

Ve stínu černé vrány konečně i s fyzickými materiály!

Většinu našich her "na doma" lze jednoduše stáhnout a hrát okamžitě. Ale v případě nové rodinné hry Ve stínu černé vrány doporučujeme objednat tištěné materiály a počkat, než vám dorazí poštou balíček. Proč? Překonali jsme totiž obavy a nechali si vyrobit herní žetony na míru. A dopadlo to skvěle!

Ve stínu černé vrány konečně i s fyzickými materiály!

S výrobou specifických herních komponent pro hry Cryptomania je vždy trochu potíž. Nápady by byly, ale vlastní realizace pokulhává.

Většina firem, zabývající se zakázkovou výrobou z kartonu je zvyklá pracovat s – pro nás – obrovskými objemy. Není tak problém vyrobit třeba 10.000 kusů trojúhelníků do hry Avraham Harshalom. Ten však nastává, když jich chceme “jen” 500 ks.

Při přípravě naší nejnovější rodinné hry – Ve stínu černé vrány, vymyslel Luděk nádhernou šifru pracující s mincemi. Představa byla jednoduchá: necháme vyrobit do každé hry 12 mincí a ty se budou během hry opakovaně používat v různých šifrách. Myšlenka krásná, ale jak to udělat?

Nebudu vás napínat, zachránila nás kolegyně Anna, která našla EFKO – hračky z Vysočiny.

A ukázalo se, že EFKO vyrobit naše mince v nákladu 2.000 ks umí. Nastalo tedy kolečko mezi našimi grafiky a výrobcem, poté dlouhé a napjaté 6 týdenní čekání a na jeho konci pak řidič s paletou krabic, ve kterých ležela naše vysněná nádherná vylamovací platíčka (do každé krabičky se hrou jedno) kartonových mincí, jaké můžete znát z jiných deskových her na trhu.

Díky EFKO!

Mohlo by vás zajímat
PF 2024
PF 2024

Oslavte s námi Nový rok v duchu mayské kultury kdesi na Yucatánu. Můžete si tam zaletět nebo si zahrajte naši hru Návrat Nefritového hada a užijte si k tomu chutnou zašifrovanou hostinu.

Hanojské, totiž Mayské věže
Hanojské, totiž Mayské věže

Při tvorbě hry Návrat Nefritového hada nám přebyla jedna šifra. Pokud už hru s pyramidami máte, můžete si šifru vyluštit s jejich pomocí. Šifra by se tak měla jmenovat spíše Mayské věže. Zvládnete to?

Šifrovací adventní kalendář 2023
Šifrovací adventní kalendář 2023

Šifrovací adventní kalendář 2023 je tady. Upečený s láskou jako cukroví, po kterém rozhodně nepřiberete. Nazdobený krásnými ilustracemi a připravený k vytištění. Užijte si chytrý advent s Cryptomania!