Novinky o hrách

13.6.2021

Na Prašině byl prý nalezen Šeptající javor!

Tajemná Prašina, pražská čtvrť, kde nefunguje elektřina. Přesně tam se dostanete při pátrání po Šeptajícím javoru a černém merkuritu. A bude to opravdu velkolepé - spojili jsme příběh od Vojtěcha Matochy - autora knihy Prašina, hlas herce Roberta Hájka, přidali šifry z naší dílny a k výrobě herních artefaktů použili spoustu moderních technologií.

Na Prašině byl prý nalezen Šeptající javor!

Poslední dobou jsme vydávali jednu online hru za druhou. Doba bohužel venkovním hrám nepřála a my si tak do šuplíku odkládali nápady na hry, které bychom mohli udělat až jednou bude líp… A líp už prý je 🙂

Přijměte tedy pozvání na velké rodinné šifrovací dobrodružství v pražském parku Folimanka a jeho nejbližším okolí. Prý se někde tady, na samotné Prašině, nachází Šeptající javor, ukrývající velké zapomenuté tajemství.  Podaří se vám ho znovu rozeznít?

Těšte na příběh přímo od Vojtěcha Matochy, který napsal všechny tři díly knižní série. Můžete to tedy brát jako takové pokračování trilogie. Ale nebojte, pokud jste ji nečetli, nic se nestane. Napínavý text namluvil herec Robert Hájek. Jeho hlas vám představí každé zákoutí a rozhodně vás nenechá zabloudit.

 

Předmětem, okolo kterého se celá hra točí je artefakt známý jako Šeptající javor. Musíme přiznat, že při jeho výrobě jsme se opravdu zapotili. Některé jeho části jsme programovali na počítači a následně tiskli na firemní 3D tiskárně. Tam, kde to šlo, přišla na řadu laserová řezačka a gravírovačka. Barevné tisky na kappa desky a ruční kreslení štětcem a modelářskými barvami snad ani nemusíme zmiňovat. Prostě krásná práce, která zaměstnala pět lidí. Tak neváhejte a vyrazte zjistit, jak se nám javor povedl…

Rodinná hra

Co to znamená? Tvořili jsme ji tak, aby ji mohly odehrát chytré děti společně se svými hravými rodiči, v případně starších dětí a větších skupinek pak samy děti.

V každém případě na vás máme milí rodiče velkou prosbu: Nechte hrát děti. Pokud už uvidíte řešení nebo budete znát princip šifry, zkuste se udržet. Doptávejte se, upozorňujte na detaily, vymýšlejte společně a ukažte jim nenápadně tu správnou cestu.

Při luštění šifer není nic lepšího než společné „bouření mozků“ následované odhalením dalšího hesla. Jednoduše odolejte přirozené lidské potřebě být nejlepší. A raději hrajte společně.

TIP PRO VÁS! Během hry se celou dobu se budete pohybovat v parku a hráči se tedy nemají kam ztratit, ani kde potkat auto. Pokud byste měli v plánu hru hrát s velkou skupinou dětí, obraťte se na Luďka Hrnčíře (hrncir@cryptomania.cz), pro tyto případy má speciální nabídku. 🙂

Zaujal váš Šeptající javor
nebo chcete vyzkoušet jiné rodinné hry?

Rodinná hra v Praze

Šeptající
javor

Šeptající javorRodinná hra v Praze

Vydejte se na Prašinu, zažít dobrodružství v samotném srdci Prahy.

Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Sedm
klíčů

Sedm klíčůRodinná hra na doma

Štěpánka s Vojtou jako hrdinové výletu, který vůbec nebyl tak nudný, jak vypadal.

Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Ve stínu
černé vrány

Ve stínu černé vrányRodinná hra na doma

Další dobrodružství Vojty a Štěpánky. Tentokrát vyráží na hrad Krakovec.

Mohlo by vás zajímat
Zašifrovaná zaklínadla
Zašifrovaná zaklínadla

Milujete náš Šifrovací adventní kalendář? Tak toto je jeho letní varianta…
Dveře kouzelnické školy se prudce zabouchly. Za tvými zády. Nebyl to vyhazov, ale prostě jen další zkouška. Dobrodružství ve světě plném příšer i neuvěřitelných zážitků. Ale také plné obtížných úkolů, kouzel či zašifrovaných zaklínadel. Je čas vyrazit.

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!

Rodinná hra v Praze
Hra je dostupná v češtině.

Šeptající
javor

Šeptající javor Rodinná hra v Praze

Vydejte se na Prašinu, zažít dobrodružství v samotném srdci Prahy.