Novinky o hrách

Sedm světových divů ukrývá cestu k tomu osmému

Na vědomost se dává, že právě 1. dubna vychází nová hra Cryptomania na doma s názvem Osmý div světa.  A protože jsme se poslední dobou soustředili spíš na hry pro šifrovací nováčky (Obrazy Josefa Temperníka) nebo hry pro rodiny s dětmi (Ve stínu černé vrány), rádi bychom tentokrát potěšili spíše zkušené Cryptomaniaky. 

Sedm světových divů ukrývá cestu k tomu osmému

Vaše žádost byla schválena a vy se stáváte členy nejstarší a nejprestižnější archeologické skupiny. Mezi naše cíle patří studium a zachování sedmi divů světa a našimi členy jsou džentlmeni vybraných mravů a schopností z celého světa. Vaše životopisy udělaly dojem na naše představenstvo, které věří, že vaše dosavadní zkušenosti pomohou spolku objasnit fámy, které jsme v poslední době zaznamenali. Obzvlášť znepokojující zvěsti tvrdí, že existuje osmý div, velkolepější než všechny ostatní.

Osmý div světa hodnotíme bez váhání jako hru obtížnou. Od začátku do konce vás nenecháme příliš odpočinou a slibujeme, že využijete opravdu celý potenciál vašeho týmu. Rozhodně se nepokoušejte vyluštit hru sami, hledání osmého světového divu bude vyžadovat značnou porci týmové kreativity, ostré nůžky i úsudek a alespoň jednu tabulku čokolády, kterou se společně prokoušete nebo ji použijete jako lepidlo při skládání nápaditého hlavolamu.

Hra je autorským dílem naší kolegyně Lucky Klimošové, která nám své nápady posílá zpoza velké louže ze Seattlu. Pokud by vám tedy nestačila česká verze našeho nového šifrovacího dobrodružství, můžete se pokusit, pokořit jej i v angličtině (The Eighth Wonder).  Svými krásnými ilustracemi přispěla už tradičně Jitka Vágnerová.

Tak na co ještě čekáte?