Novinky o hrách

Nový start hry Avraham Harshalom

Jedna z našich stálic – hra Avraham Harshalom, má nové místo pro výdej herních materiálů. Přečtěte si, jaké útrapy vás můžou potkat, pokud děláte hry ve veřejném prostoru, proč ke změně došlo a kde si nyní herní materiály můžete vyzvednout!

Nový start hry Avraham Harshalom

Avraham Harshalom je hra, která vznikla ve spolupráci s projektem Paměť národa organizace Post Bellum. Vzpomíná skutečný příběh jednoho židovského mladíka Adama a jeho útěk z transportu. Celá hra je tak situovaná do míst, které v historii těchto odsunů hrály svoji roli, do Holešovic a okolí pražského nádraží Bubny.

Hra původně začínala v Café Jedna ve Veletržním paláci, který byl naproti místu, kde se shromažďovali pražští Židé za účelem transportu. Se zánikem kavárny se ovšem nepodařilo na stejném místě spolupráci navázat a my museli hledat nové místo poprvé. Našli jsme podnik s příhodným názvem Pražská kavárna, který byl v podstatě naproti Veletržnímu paláci a několik let nám ochotně dělali zázemí.

Loni na podzim jsme se však dozvěděli, že kavárna změnila majitele, bude se rekonstruovat a my tak v podstatě ze dne na den museli odvézt bednu s herními materiály. A hru prodávat pouze se zasláním poštou.

Dobré dva měsíce jsme hledali nový prostor, kde bychom bednu s herními materiály mohli nechat. Najít takové místo není vůbec jednoduché – musí být dobře přístupné a zároveň uvnitř a ne jen tak někde venku (o vandalismu bychom mohli napsat celou knihu). Dobrou zkušenost máme právě s kavárnami. A kaváren je v okolí Veletržního paláce přece dost. Jenže! Takové místo musí mít zároveň prostor pro naši bednu (což se ukázalo jako velký zádrhel), musí mít příznivou otevírací dobu (abyste byli co nejméně limitovaní časem, kdy si půjdete herní materiály vyzvednout) a mělo by mít správnou vzdálenost od navazujícího druhého stanoviště hry.

Poslední podmínka se nakonec ukázala jako nesplnitelná a první stanoviště hry je nakonec v Kavárně Liberál, která se ovšem nachází na místě, kde už je stanoviště druhé. Nás tak nakonec čekala neplánovaná předělávka, proházení pár stanovišť, přidání jednoho místa, kde původně stanoviště nebylo a úpravu legendy hry tak, aby na sebe vše správně navazovalo a nikdo nepoznal, kde a které změny jsme tedy provedli.

Jak moc se nám to podařilo můžete posoudit sami. Přemalované fasády, zavřené podniky a podobné proměny veřejného prostoru, který v našich hrách využíváme, to je takový náš neustálý souboj s časem. Ale zatím vyhráváme!

A máme velkou radost, ze spolupráce s Kavárnou Liberál, doufáme, že to zase pár let vydrží a vy si tak hru Avraham Harshalom můžete zase zakoupit i s vyzvednutím herních materiálů na startu (nebo vyrazit, pokud máte vstupenku a čekali jste, až materiály půjdou vyzvednout). Děkujeme za trpělivost!

Aktuálně z Cryptomania
PF 2024
PF 2024

Oslavte s námi Nový rok v duchu mayské kultury kdesi na Yucatánu. Můžete si tam zaletět nebo si zahrajte naši hru Návrat Nefritového hada a užijte si k tomu chutnou zašifrovanou hostinu.

Hanojské, totiž Mayské věže
Hanojské, totiž Mayské věže

Při tvorbě hry Návrat Nefritového hada nám přebyla jedna šifra. Pokud už hru s pyramidami máte, můžete si šifru vyluštit s jejich pomocí. Šifra by se tak měla jmenovat spíše Mayské věže. Zvládnete to?

Šifrovací adventní kalendář 2023
Šifrovací adventní kalendář 2023

Šifrovací adventní kalendář 2023 je tady. Upečený s láskou jako cukroví, po kterém rozhodně nepřiberete. Nazdobený krásnými ilustracemi a připravený k vytištění. Užijte si chytrý advent s Cryptomania!