Novinky o hrách

Nový start hry Avraham Harshalom

Jedna z našich stálic – hra Avraham Harshalom, má nové místo pro výdej herních materiálů. Přečtěte si, jaké útrapy vás můžou potkat, pokud děláte hry ve veřejném prostoru, proč ke změně došlo a kde si nyní herní materiály můžete vyzvednout!

Nový start hry Avraham Harshalom

Avraham Harshalom je hra, která vznikla ve spolupráci s projektem Paměť národa organizace Post Bellum. Vzpomíná skutečný příběh jednoho židovského mladíka Adama a jeho útěk z transportu. Celá hra je tak situovaná do míst, které v historii těchto odsunů hrály svoji roli, do Holešovic a okolí pražského nádraží Bubny.

Hra původně začínala v Café Jedna ve Veletržním paláci, který byl naproti místu, kde se shromažďovali pražští Židé za účelem transportu. Se zánikem kavárny se ovšem nepodařilo na stejném místě spolupráci navázat a my museli hledat nové místo poprvé. Našli jsme podnik s příhodným názvem Pražská kavárna, který byl v podstatě naproti Veletržnímu paláci a několik let nám ochotně dělali zázemí.

Loni na podzim jsme se však dozvěděli, že kavárna změnila majitele, bude se rekonstruovat a my tak v podstatě ze dne na den museli odvézt bednu s herními materiály. A hru prodávat pouze se zasláním poštou.

Dobré dva měsíce jsme hledali nový prostor, kde bychom bednu s herními materiály mohli nechat. Najít takové místo není vůbec jednoduché – musí být dobře přístupné a zároveň uvnitř a ne jen tak někde venku (o vandalismu bychom mohli napsat celou knihu). Dobrou zkušenost máme právě s kavárnami. A kaváren je v okolí Veletržního paláce přece dost. Jenže! Takové místo musí mít zároveň prostor pro naši bednu (což se ukázalo jako velký zádrhel), musí mít příznivou otevírací dobu (abyste byli co nejméně limitovaní časem, kdy si půjdete herní materiály vyzvednout) a mělo by mít správnou vzdálenost od navazujícího druhého stanoviště hry.

Poslední podmínka se nakonec ukázala jako nesplnitelná a první stanoviště hry je nakonec v Kavárně Liberál, která se ovšem nachází na místě, kde už je stanoviště druhé. Nás tak nakonec čekala neplánovaná předělávka, proházení pár stanovišť, přidání jednoho místa, kde původně stanoviště nebylo a úpravu legendy hry tak, aby na sebe vše správně navazovalo a nikdo nepoznal, kde a které změny jsme tedy provedli.

Jak moc se nám to podařilo můžete posoudit sami. Přemalované fasády, zavřené podniky a podobné proměny veřejného prostoru, který v našich hrách využíváme, to je takový náš neustálý souboj s časem. Ale zatím vyhráváme!

A máme velkou radost, ze spolupráce s Kavárnou Liberál, doufáme, že to zase pár let vydrží a vy si tak hru Avraham Harshalom můžete zase zakoupit i s vyzvednutím herních materiálů na startu (nebo vyrazit, pokud máte vstupenku a čekali jste, až materiály půjdou vyzvednout). Děkujeme za trpělivost!

Aktuálně z Cryptomania
(Nové) Statečné Brno
(Nové) Statečné Brno

Na začátku dubna otevíráme hru Statečné Brno. Proč ale ty závorky? Protože jsme poprvé v historii Cryptomania vzali již existující hru (v tomto případě Bitvu o Brno) a rozebrali ji na kousky. Ty špatné vyházeli, ty dobré jsme opravili a vylepšili. K tomu jsme přidali polovinu nových šifer, přepsali příběh a upravili trasu. A (nová) hra je na světě!

Zase kytka?
Zase kytka?

…to vám nejspíš žádná žena neřekne. Kytky jsou prostě sázka na jistotu. I náš myšák je světem protřelý kavalír a čeká proto na myšku s kytkou. Vy ale nečekejte a luštěte! Nečekáme však, že vám to bude trvat déle jak 30 sekund…

Máme novou tiskárnu!
Máme novou tiskárnu!

Že tomu úplně nerozumíte? Tak to zkusíme vysvětlit. Ono se totiž nejedná o tiskárnu v kanceláři, ale o novou spolupráci s profi tiskárnou. Najít takovou tiskárnu totiž není úplně jednoduché a i nám to trvalo přes měsíc hledání, oslovování a porovnávání nabídek. A co to tedy znamená?