Novinky o hrách

(Nové) Statečné Brno

Na začátku dubna otevíráme hru Statečné Brno. Proč ale ty závorky? Protože jsme poprvé v historii Cryptomania vzali již existující hru (v tomto případě Bitvu o Brno) a rozebrali ji na kousky. Ty špatné vyházeli, ty dobré jsme opravili a vylepšili. K tomu jsme přidali polovinu nových šifer, přepsali příběh a upravili trasu. A (nová) hra je na světě!

(Nové) Statečné Brno

Původní Bitva o Brno byla první venkovní šifrovací hrou v České republice. Jak už to ale u těch prvních věcí bývá, člověk se na nich učí. Po osmi letech jsme tak usoudili, že Bitva o Brno už je stařeček a neodpovídá tomu, jak hry děláme nyní. Oproti nově vznikajícím hrám byla příliš dlouhá, některé šifry bychom už po těch letech za šifry neprohlásili a ani grafika už současnému stylu neodpovídala.

Ve hře Statečné Brno tak můžete čekat nový originální příběh z naší dílny, který se chopil tématu švédského obléhání Brna v lehčí a zábavnější formě. Zároveň se nám podařilo do příběhu vpašovat i věci, o kterých se legenda původní Bitvy o Brno nezmiňovala. Příběh jsme co nejvíce propojili s místy, kterými hra prochází. A věříme, že i když jste rodilí Brňáci, příběh vás nejednou překvapí nějakou zajímavostí, o které jste neměli tušení.

Co se šifer týče, máte se na co těšit. Zhruba polovina šifer je ve hře zcela nová. Dali jsme si záležet, aby i ony pracovaly s konkrétním místem a z pohody domova je tak vyluštit určitě nezvládnete. Z původní hry jsme pak vzali ty nejlepší a kromě nového vizuálního hávu jsme je také řádně obrousili a vylepšili.

Když jsme si mysleli, že už máme všechno hotovo a připraveno a pro hru máme skvělé místo startu v Místodržitelském paláci, čekalo nás překvapení v podobě jeho tříleté rekonstrukce. Statečné Brno tak má i jiný start na novém místě, což v plánu vůbec nebylo.

Hra dostane i anglický překlad, který by měl vzniknout v těsném závěsu za českou variantou. Teď už tedy zbývá jen otázka – kdy vyrazíte? Do konce března hru prodáváme v předprodeji za nižší cenu 990 Kč. Od dubna budeme bohužel muset cenu zvýšit, takže pokud už teď víte, že vás hra Statečné Brno láká a chcete si udělat program nějaký víkend nebo třeba výlet do Brna, s nákupem neváhejte a využijte nižší ceny.

Lehká hra v Brně
Hra je dostupná v češtině. Game is also available in English.

Statečné
Brno

Statečné Brno Lehká hra v Brně

Prožijte příběh odvážných obránců města proti švédské přesile.

A pokud vám Brno přijde příliš daleko, v Praze ještě na jaře otevřeme také znovuzrozenou hru Kazí Teta Libuši?

Nic z toho vám ale neunikne, pokud sledujete sociální sítě nebo máte přihlášen odběr našeho newletteru (pokud ne, můžete to rychle napravit dole v patičce stránky).

Těšíme se na vás někde na trase!

Aktuálně z Cryptomania
Proboha, je to plné hvězd!
Proboha, je to plné hvězd!

Až oči přechází, z tolika barev, co? Nenechte se zmást, buďte hvězda, to dáte! Vyluštíte hvězdnou šifru hned nebo až za několik světelných let?

Nová nabídka šifrovacích her pro školy
Nová nabídka šifrovacích her pro školy

Přinášíme do vašich tříd, sboroven a kluboven několik možností, jak jednotlivě i týmově šifrovat. Pojďte se bavit, objevovat nové herní principy nebo pátrat po záhadách každého úkolu či celé sady šifer. Už jste viděli naše nové Úkoly učitele Vodičky?

Korálky
Korálky

Říká se, že dny jsou jako korálky navlečené na niť našeho života. A zvlášť v tomhle jarním období, jsou některé dny už krásné, jasné a slunečné a jiné zase ještě tmavé a upršené. Pojďte si ty upršené projasnit alespoň naší korálkovou šifrou.