Novinky o hrách, Z kanceláře

Naše nejstarší hry Bitva o Brno a Staré pověsti české končí k 31. 8.

Dvě z našich první her – Bitva o Brno a Staré pověsti české, bude možné odehrát už jen do konce srpna! Obě hry pak zavíráme a v této podobě už je nikdo nikdy neodehraje.

Naše nejstarší hry Bitva o Brno a Staré pověsti české končí k 31. 8.

Možná se ptáte proč? Důvodů je více, ale hlavní je jeden: obě hry už jsou z našeho pohledu za zenitem a trpí nešvary prvotin. Od jejich spuštění uběhlo už pár let a my se za tu dobu mnohé naučili, co funguje, nefunguje, jak dělat věci lépe.

Obě hry se ukazují na dnešní dobu jako dlouhé, na kilometry i na čas a počet stanovišť. Trochu nám to samozřejmě je líto, radši bychom hráče vytáhli na pořádnou procházku, ale jak se říká: „náš zákazník, náš pán“. Snažíme se vycházet vstříc požadavkům a přáním, které nám posíláte v dotaznících po hrách, nebo které nám voláte, posíláte maily, ptáte se na ně. A zkrácení obou her je jedním z nich.

Pořád se učíme dělat věci „čistěji“, efektivněji, pěkněji. Třeba náš herní systém má už několikátou generaci a pořád ho vylepšujeme tak, aby šel s dobou. Podobně je to i s šiframi. Některé věci zestárly, některé věci nám nyní nepřijdou jako šifry a teď bychom je udělali jinak.

Zároveň si ale nedovedeme Brno bez Bitvy a Prahu bez Pověstí představit. Rozhodli jsme se proto, že oběma hrám dopřejeme pořádný facelift. Rozebereme je na prvočinitele, necháme to, co funguje a pořád se nám zdá dobré, změníme to, co se dlouhodobě ukazuje jako méně šťastné, a hlavně obě hry zkrátíme tak, aby byly odehratelné v rámci, který se ukazuje jako maximálně vyhovující napříč různým skupinám – rodinám, partám kamarádů i firemním kolektivům.

Pokud jste ani jednu z her dosud nehráli, máte poslední měsíc to napravit! Budete pak se pak moci chlubit tím, že jste hráli i naše nejstarší hry! Nebo si možná radši počkejte na nové omlazené verze, které bychom rádi otevřeli během podzimu. Nezapomeňte ale, že obě hry musíte odehrát nejpozději 31. 8. 2022!

Poslední šance k nákupu
hra
Hra je dostupná v češtině. Game is also available in English.

Bitva
o Brno

Bitva o Brno  hra

112 dnů švédského obléhání Brna za 3 hodiny. Nebo budete rychlejší?

hra
Hra je dostupná v češtině. Game is also available in English.

Staré
pověsti české

Staré pověsti české  hra

Teta, Kazi, Libuše. Jak je to dlouho, co jste naposledy četli Jiráska?

Mohlo by vás zajímat
Proboha, je to plné hvězd!
Proboha, je to plné hvězd!

Až oči přechází, z tolika barev, co? Nenechte se zmást, buďte hvězda, to dáte! Vyluštíte hvězdnou šifru hned nebo až za několik světelných let?

Nová nabídka šifrovacích her pro školy
Nová nabídka šifrovacích her pro školy

Přinášíme do vašich tříd, sboroven a kluboven několik možností, jak jednotlivě i týmově šifrovat. Pojďte se bavit, objevovat nové herní principy nebo pátrat po záhadách každého úkolu či celé sady šifer. Už jste viděli naše nové Úkoly učitele Vodičky?

Korálky
Korálky

Říká se, že dny jsou jako korálky navlečené na niť našeho života. A zvlášť v tomhle jarním období, jsou některé dny už krásné, jasné a slunečné a jiné zase ještě tmavé a upršené. Pojďte si ty upršené projasnit alespoň naší korálkovou šifrou.