Novinky o hrách, Z kanceláře

Naše nejstarší hry Bitva o Brno a Staré pověsti české končí k 31. 8.

Dvě z našich první her – Bitva o Brno a Staré pověsti české, bude možné odehrát už jen do konce srpna! Obě hry pak zavíráme a v této podobě už je nikdo nikdy neodehraje.

Naše nejstarší hry Bitva o Brno a Staré pověsti české končí k 31. 8.

Možná se ptáte proč? Důvodů je více, ale hlavní je jeden: obě hry už jsou z našeho pohledu za zenitem a trpí nešvary prvotin. Od jejich spuštění uběhlo už pár let a my se za tu dobu mnohé naučili, co funguje, nefunguje, jak dělat věci lépe.

Obě hry se ukazují na dnešní dobu jako dlouhé, na kilometry i na čas a počet stanovišť. Trochu nám to samozřejmě je líto, radši bychom hráče vytáhli na pořádnou procházku, ale jak se říká: „náš zákazník, náš pán“. Snažíme se vycházet vstříc požadavkům a přáním, které nám posíláte v dotaznících po hrách, nebo které nám voláte, posíláte maily, ptáte se na ně. A zkrácení obou her je jedním z nich.

Pořád se učíme dělat věci „čistěji“, efektivněji, pěkněji. Třeba náš herní systém má už několikátou generaci a pořád ho vylepšujeme tak, aby šel s dobou. Podobně je to i s šiframi. Některé věci zestárly, některé věci nám nyní nepřijdou jako šifry a teď bychom je udělali jinak.

Zároveň si ale nedovedeme Brno bez Bitvy a Prahu bez Pověstí představit. Rozhodli jsme se proto, že oběma hrám dopřejeme pořádný facelift. Rozebereme je na prvočinitele, necháme to, co funguje a pořád se nám zdá dobré, změníme to, co se dlouhodobě ukazuje jako méně šťastné, a hlavně obě hry zkrátíme tak, aby byly odehratelné v rámci, který se ukazuje jako maximálně vyhovující napříč různým skupinám – rodinám, partám kamarádů i firemním kolektivům.

Pokud jste ani jednu z her dosud nehráli, máte poslední měsíc to napravit! Budete pak se pak moci chlubit tím, že jste hráli i naše nejstarší hry! Nebo si možná radši počkejte na nové omlazené verze, které bychom rádi otevřeli během podzimu. Nezapomeňte ale, že obě hry musíte odehrát nejpozději 31. 8. 2022!

Poslední šance k nákupu
hra
Hra je dostupná v češtině. Game is also available in English.

Bitva
o Brno

Bitva o Brno  hra

112 dnů švédského obléhání Brna za 3 hodiny. Nebo budete rychlejší?

hra
Hra je dostupná v češtině. Game is also available in English.

Staré
pověsti české

Staré pověsti české  hra

Teta, Kazi, Libuše. Jak je to dlouho, co jste naposledy četli Jiráska?

Mohlo by vás zajímat
PF 2024
PF 2024

Oslavte s námi Nový rok v duchu mayské kultury kdesi na Yucatánu. Můžete si tam zaletět nebo si zahrajte naši hru Návrat Nefritového hada a užijte si k tomu chutnou zašifrovanou hostinu.

Hanojské, totiž Mayské věže
Hanojské, totiž Mayské věže

Při tvorbě hry Návrat Nefritového hada nám přebyla jedna šifra. Pokud už hru s pyramidami máte, můžete si šifru vyluštit s jejich pomocí. Šifra by se tak měla jmenovat spíše Mayské věže. Zvládnete to?

Šifrovací adventní kalendář 2023
Šifrovací adventní kalendář 2023

Šifrovací adventní kalendář 2023 je tady. Upečený s láskou jako cukroví, po kterém rozhodně nepřiberete. Nazdobený krásnými ilustracemi a připravený k vytištění. Užijte si chytrý advent s Cryptomania!