Z kanceláře

Máme novou tiskárnu!

Že tomu úplně nerozumíte? Tak to zkusíme vysvětlit. Ono se totiž nejedná o tiskárnu v kanceláři, ale o novou spolupráci s profi tiskárnou. Najít takovou tiskárnu totiž není úplně jednoduché a i nám to trvalo přes měsíc hledání, oslovování a porovnávání nabídek. A co to tedy znamená?

Máme novou tiskárnu!

Ke konci minulého roku nám zmizela profi tiskárna, se kterou jsme spolupracovali snad od samého začátku vzniku Cryptomania. Budova, ve které sídlili, se zbourala, tiskárna se spojila s jinou firmou, změnili sídlo a změnili se v ní lidi. A najednou přestaly fungovat věci, které jsme po těch letech už měli automaticky vykomunikované. Do té doby stačilo jen poslat „prosíme tento soubor 100krát vytisknout“ a vzápětí přišlo „ale beze všeho, máte to tu, stavte se“. Předvánoční období je to nejhektičtější období v roce, co se her týče, a nám tak zmizel styčný bod, na který se do té doby dalo spolehnout.

Jako největší zádrhel se ukázal tisk jedné šifry ve hře Moravský Manchester. Šifra musí mít přesný soutisk a správně otočené strany k sobě. Stávající soubor, který jsme si posílali spoustu let předtím, najednou nebyl dostačující. Soubor vznikl už před lety v programu, ke kterému už nemáme licenci, komunikace s tiskárnou vázla, krabičky s Manchestrem mizely v předvánočním čase rychlostí blesku a my najednou museli hru stáhnout z prodeje.

Omlouváme se tedy vám všem, kteří se po hře ptáte (až nás překvapuje množství těch dotazů a velmi nás těší!) a máme pro vás dobrou zprávu! Našli jsme novou firmu – tiskárnu Helbich, domluva s nimi proběhla dobře, šifru se podařilo zresuscitovat (tedy kompletně znovu překreslit v grafickém programu) a dneska nám přišla zásilka z tiskárny dokonce o den dřív, než bylo domluveno.

Hra Moravský Manchester je tedy znovu v e-shopu k dispozici, můžete si ji koupit se zasláním i s vyzvednutím na startu. Novou spolupráci jsme ovšem hned od začátku otestovali v zátěži, krom šifry pro Manchester totiž vytiskli i několik stovek brožur pro anglickou variantu hry Případ jablka sváru (The Apple of Discord), a několik tisíc šifer do krabiček k této hře. 

Ač je naše práce přes zimu víceméně kancelářská, častěji se tu teď ozývá „už jste dneska byli v posilce? Ne? Dovezli nám trička / krabičky / brožury” a my nosíme a nosíme, abychom byli připraveni a zásobeni pro všechny situace a nemuseli stahovat hry z prodeje, protože nám do nich něco chybí.

Tak pevně věříme, že teď už to bude zase lepší! V e-shopu brzy krom anglické hry The Apple of Discord a znovu naskladněného Moravského Manchesteru můžete očekávat i upravenou verzi hry Bitva o Brno, Starých pověstí českých a letos snad stihneme i dvě úplné novinky! Díky, že jste s námi!

Aktuálně z Cryptomania
(Nové) Statečné Brno
(Nové) Statečné Brno

Na začátku dubna otevíráme hru Statečné Brno. Proč ale ty závorky? Protože jsme poprvé v historii Cryptomania vzali již existující hru (v tomto případě Bitvu o Brno) a rozebrali ji na kousky. Ty špatné vyházeli, ty dobré jsme opravili a vylepšili. K tomu jsme přidali polovinu nových šifer, přepsali příběh a upravili trasu. A (nová) hra je na světě!

Zase kytka?
Zase kytka?

…to vám nejspíš žádná žena neřekne. Kytky jsou prostě sázka na jistotu. I náš myšák je světem protřelý kavalír a čeká proto na myšku s kytkou. Vy ale nečekejte a luštěte! Nečekáme však, že vám to bude trvat déle jak 30 sekund…

Nový start hry Avraham Harshalom
Nový start hry Avraham Harshalom

Jedna z našich stálic – hra Avraham Harshalom, má nové místo pro výdej herních materiálů. Přečtěte si, jaké útrapy vás můžou potkat, pokud děláte hry ve veřejném prostoru, proč ke změně došlo a kde si nyní herní materiály můžete vyzvednout!