Novinky o hrách

Konec Výletů za šiframi

Jak jsme již delší dobu avizovali, všechny tři hry z knížky Výlety za šiframi, jsou nyní ukončené. Proč se tak stalo a co dělat, pokud knihu máte a hry jste nestihli, se dočtete níže. Rozhodně nemusíte zoufat, od jara (pokud vše půjde dobře) bychom dvě z her chtěli spustit znovu a samostatně. Ke hrám se tedy konečně dostanou i ti, co knihu nemají!

Konec Výletů za šiframi

Od doby vydání knihy uplynulo již 6 let a vytvořené hry si zaslouží trošku oprášit. Zároveň byla smlouva od nakladatelství uzavřena pouze na 3 roky, druhé tři roky jsme udržovali hry na vlastní náklady především pro naše nadšené fanoušky, kteří knihu měli, ale z různých důvodů (třeba i pro covidové období) ji nemohli využít. Vzhledem k tomu, že nakladatelství nechtělo dělat dotisk a kniha je již nějakou dobu vyprodaná, rozhodli jsme se, že tuto kapitolu uzavřeme.

Zároveň však víme, že spousta z vás ještě všechny hry nehrála a chceme vám proto ponechat možnost si hry zahrát i nadále. Platný herní kupón budete moci uplatnit v e-shopu a hru si tak „zakoupit“ zadarmo.

Půjde-li vše dobře, očekáváme, že otevřeme vylepšenou verzi her na Cibulce a v Kutné Hoře někdy na jaře 2024. Hru v Lužné u Rakovníka už však k životu neprobereme. Jedním z hlavních důvodů je pro nás časová náročnost kontroly herních prvků, se kterými jsme opakovaně měli špatnou zkušenost. Druhým důvodem je špatné pokrytí signálem, který je potřeba k připojení do online herního systému.

Převedením a oddělením her od knihy však zároveň vznikne možnost hry odehrát, i když nemáte knihu. Hry časem najdete mezi našimi ostatními hrami na e-shopu a budou běžně k prodeji.

Děkujeme vám za přízeň a pochopení a těší nás, že máte o hry stále zájem!

Aktuálně z Cryptomania
PF 2024
PF 2024

Oslavte s námi Nový rok v duchu mayské kultury kdesi na Yucatánu. Můžete si tam zaletět nebo si zahrajte naši hru Návrat Nefritového hada a užijte si k tomu chutnou zašifrovanou hostinu.

Hanojské, totiž Mayské věže
Hanojské, totiž Mayské věže

Při tvorbě hry Návrat Nefritového hada nám přebyla jedna šifra. Pokud už hru s pyramidami máte, můžete si šifru vyluštit s jejich pomocí. Šifra by se tak měla jmenovat spíše Mayské věže. Zvládnete to?

Šifrovací adventní kalendář 2023
Šifrovací adventní kalendář 2023

Šifrovací adventní kalendář 2023 je tady. Upečený s láskou jako cukroví, po kterém rozhodně nepřiberete. Nazdobený krásnými ilustracemi a připravený k vytištění. Užijte si chytrý advent s Cryptomania!