Novinky o hrách

Konec Výletů za šiframi

Jak jsme již delší dobu avizovali, všechny tři hry z knížky Výlety za šiframi, jsou nyní ukončené. Proč se tak stalo a co dělat, pokud knihu máte a hry jste nestihli, se dočtete níže. Rozhodně nemusíte zoufat, od jara (pokud vše půjde dobře) bychom dvě z her chtěli spustit znovu a samostatně. Ke hrám se tedy konečně dostanou i ti, co knihu nemají!

Konec Výletů za šiframi

Od doby vydání knihy uplynulo již 6 let a vytvořené hry si zaslouží trošku oprášit. Zároveň byla smlouva od nakladatelství uzavřena pouze na 3 roky, druhé tři roky jsme udržovali hry na vlastní náklady především pro naše nadšené fanoušky, kteří knihu měli, ale z různých důvodů (třeba i pro covidové období) ji nemohli využít. Vzhledem k tomu, že nakladatelství nechtělo dělat dotisk a kniha je již nějakou dobu vyprodaná, rozhodli jsme se, že tuto kapitolu uzavřeme.

Zároveň však víme, že spousta z vás ještě všechny hry nehrála a chceme vám proto ponechat možnost si hry zahrát i nadále. Platný herní kupón budete moci uplatnit v e-shopu a hru si tak „zakoupit“ zadarmo.

Půjde-li vše dobře, očekáváme, že otevřeme vylepšenou verzi her na Cibulce a v Kutné Hoře někdy na jaře 2024. Hru v Lužné u Rakovníka už však k životu neprobereme. Jedním z hlavních důvodů je pro nás časová náročnost kontroly herních prvků, se kterými jsme opakovaně měli špatnou zkušenost. Druhým důvodem je špatné pokrytí signálem, který je potřeba k připojení do online herního systému.

Převedením a oddělením her od knihy však zároveň vznikne možnost hry odehrát, i když nemáte knihu. Hry časem najdete mezi našimi ostatními hrami na e-shopu a budou běžně k prodeji.

Děkujeme vám za přízeň a pochopení a těší nás, že máte o hry stále zájem!

Aktuálně z Cryptomania
Adventní kalendář 2023 bude!
Adventní kalendář 2023 bude!

Často v poslední době slýcháme jednu opakující se otázku. Pokud bychom parafrázovali slavný český film, tak by vypadala asi takto: “Nezlobte se, že vás zase obtěžujeme, ale my jsme se nezeptali, jestli máte zase kalendář. Máte na letošek adventní kalendář? A mohli bychom ho vidět?”

Prázdninové cestování
Prázdninové cestování

Přejeme krásné letní dny! Ať už máte odpočinek za sebou, zrovna balíte nebo pilně pracujete a schováváte si volno na poslední týden letních prázdnin. K bazénu nebo oceánu, na chatu, pod stan nebo do přímořského letoviska… posíláme jednu letní cestovatelskou šifru. Protože šifrování není nikdy dost.

Vyrazte v nové hře za T. G. M. do Hodonína
Vyrazte v nové hře za T. G. M. do Hodonína

Poznejte město Hodonín a jeho nejslavnějšího rodáka Tomáše Garrigua Masaryka. Nová šifrovací hra „Tajemství Geniálního Myslitele“ v jihomoravském lázeňském městě vás pobaví i poučí.