Novinky o hrách

4.12.2022

Hru jako dárek? Ano, ale tu správnou, prosím.

Chcete darovat šifrovací hru. Skvělý nápad, ale vyberte tu správnou, ať si obdarovaný hru může naplno užít. Určitě se zamyslete, kdo a s kým bude hru hrát.

Hru jako dárek? Ano, ale tu správnou, prosím.

Pokud přemýšlíte o nákupu šifrovací hry nebo jste hru už dokonce zakoupili, děkujeme vám za to. A hned přinášíme důležité, možná dokonce zcela zásadní, šifrovací pravidlo: “Nikdy neluštěte sami.” Šifry mají rády společnost. Předejte tuto zprávu hráči, který otevírá černou tajemnou cryptokrabičku. Nebo se si přímo zahrajte s obdarovaným.

A teď už k dalším kritériím výběru. Váháte-li mezi dvěma obtížnostmi, zvolte spíše hru jednodušší. Hry Cryptomania jsou ve srovnání s jinými často výzva.

Pro koho tedy bude váš dárek?

Hra na doma
(dospělí, lehčí hra) 

Nebojte se vybrat hru s označením “lehká”. Šifry budou hravé, hra bude mít dobrý spád a i případní zkušení hráči se pobaví.

 Mezi vhodné hry patří: Loupež po telefonu, Případ jablka sváru nebo Šifry Emila Holuba.

Hra na doma
(dospělí, hra je výzva)

Výzvou myslíme výzvu. Hráč by už měl mít nějaké ty šifry za sebou. A ještě více, jak jindy platí, že je k vyřešení třeba sestavit tým. Na hru je také dobré si nechat dost času. Mezi obtížnější hry patří například Osmý div světa nebo Obrazy Josefa Temperníka. Pokud chcete opravdu šáhnout po nejtěžších, zkuste Před pikolou za pikolou nebo Příběh Enigmy.

 

Hra na doma pro rodiny
(spolupracují dospělí a děti)

Největší počet našich her je pro dospělé publikum. To neznamená, že nemůžete zapojit do luštění také děti. Některé hry jsou označeny přímo jako rodinné a ani u lehčích her pro dospělé nic nebrání tomu, aby děti luštily s vámi. Doporučený věk dětí je minimálně 10 let. A vždy počítejte s tím, že hra předpokládá spolupráci dospělých a dětí. Můžete šáhnout buď pro hru Sedm klíčů nebo také zkusit Případ jablka sváru či Šifry Emila Holuba.

Hra v Praze nebo Brně
(dospělí nebo rodiny, lehčí hry)

Venkovní hry si můžete užít v Praze nebo Brně. V Praze si můžete jak v rodinném týmu, tak jako skupina dospělých užít hru Šeptající Javor. V Brně na vás čeká Bitva o Brno.

Hra v Praze nebo Brně
(dospělí nebo rodiny, hra jako výzva)

Venkovní hry si můžete užít v Praze nebo v Brně. V Praze vás určitě nejvíce potrápí hra Ztracené židovské město. V Brně pak Fantom Brna.

Držíme palce, abyste vybrali přesně takovou hru, která obdarovanému mozkové závity zavaří, ale nespálí. A přejeme všem šifrovacím Ježíškům, aby je obdarovaní ke hře také přizvali. A protože tréninku není nikdy dost, můžete kdykoliv šáhnout po naší zkušební hře Dopis bez adresy a potrénovat před tím, než se pustíte do zakoupeného šifrovacího dobrodružství.

Mohlo by vás zajímat…
Zašifrovaná zaklínadla
Zašifrovaná zaklínadla

Milujete náš Šifrovací adventní kalendář? Tak toto je jeho letní varianta…
Dveře kouzelnické školy se prudce zabouchly. Za tvými zády. Nebyl to vyhazov, ale prostě jen další zkouška. Dobrodružství ve světě plném příšer i neuvěřitelných zážitků. Ale také plné obtížných úkolů, kouzel či zašifrovaných zaklínadel. Je čas vyrazit.

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!