Luštěte s námi, Novinky o hrách

Cryptomania pro děti?

Určitě, ale jen pro ty s hravými rodiči. Naší základní filosofií je vytvářet úkoly zábavné a originální. Šifra má bavit a vtáhnout vás do hry - přímo přitahovat vaši pozornost a lákat k luštění. Tomu ovšem odpovídá i druhá stránka věci - obtížnost. Šifra musí být přece trochu výzva.

Cryptomania pro děti?

Úkoly, které předkládáme našim hráčům (včetně dětí) nejsou triviální. Vyžadují chvilku toulání v bludišti vlastního mozku, lákají k řešení v týmu (protože víc hlav, víc vyluští). A nejsou luštitelné bez motivace a chuti hrát.

Naše hry proto tvoříme jako rodinné, nikoliv dětské. Rodič i dítě jsou v nich plnohodnotnými hráči. Dospělák navíc udržuje právě onu zmíněnou motivaci. Jeho úkolem je být navíc i průvodcem, který nechává děti vyniknout a dává prostor ke společnému sdílení nápadů i odhalování zákonitostí logických úkolů. Pokud si alespoň jednou za hru řeknete: „To bylo skvělé, škoda, že už jsme to vyluštili.“, napište nám to, protože proto se snažíme to dělat.

Rodinné hry Cryptomania jsou určené rodinám s dětmi ve věku od 10 let. Šifry jsou nastavené tak, aby museli přemýšlet i rodiče nebo jiní dospěláci, kteří s dětmi hrají. Aktuálně můžete zkusit dvě. Dobrodružnou výpravu na hrady Točník a Žebrák s názvem Sedm klíčů. A pátrání na hradě Krakovci pojmenované Ve stínu černé vrány. Nenechte se zmást, že mluvíme o nějakém putování po hradech. Vše se odehraje ve vašem obýváku, na monitoru vašeho počítače a ve vaší fantasii.

Pokud máte hry odehrané nebo si máte děti spíše starší (14+), doporučujeme zkusit hru s detektivní zápletkou Obrazy Josefa Temperníka.

Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Sedm
klíčů

Sedm klíčůRodinná hra na doma

Štěpánka s Vojtou jako hrdinové výletu, který vůbec nebyl tak nudný, jak vypadal.

  • napínavý příběh Vojty a Štěpánky na Točníku;
  • 7 herních stanovišť;
  • koupíte a za pár minut můžete hrát; 
Rodinná hra na doma
Hra je dostupná v češtině.

Ve stínu
černé vrány

Ve stínu černé vrányRodinná hra na doma

Další dobrodružství Vojty a Štěpánky. Tentokrát vyráží na hrad Krakovec.

  • 8 herních stanovišť;
  • nádherné herní materiály (doporučujeme variantu hry s nákupem materiálů);
Mohlo by vás zajímat
Šampioni z limitky
Šampioni z limitky

Ve spolupráci s Komerční bankou a Mastercard jsme spustili novou hru Šampioni z limitky. Pět unikátních soch bylo v noci na 20. 9. 2021 odcizeno z Óbejváku na pražském Chodově. Jsou to šampioni, které znáte z limitky od Komerční banky a Mastercard. Za nalezení každého z nich je vypsána odměna 100 000 Kč!

Zpátky ke stolům
Zpátky ke stolům

Vysypali jsme z batohů jehličí, našli deštníky a jsme zpět. Už zase posíláme balíčky, vymýšlíme šifry a pracujeme o sto šest. Hrňte to na nás, ať se nenudíme!

16.–27. srpna jsme na dovolené!
16.–27. srpna jsme na dovolené!

Pokud si chcete v brzké době objednat hru se zasláním poštou, udělejte to prosím do 13. srpna, kdy jdeme naposledy na poštu. Další odesílání pak proběhne až 30. srpna.