Vypravte se za více než sto let starým příběhem. Pátrejte, bádejte, luštěte.
Nalezněte v labyrintu tmavých cihlových chodeb dávno zapomenuté tajemství.
Budete ohromeni tím, co se skrývá pod povrchem.

10 až 100 hráčů
ideální chytrý teambuilding
120 minut
které strávíte v podzemí
Hrajte kdykoliv
v podzemí nám neprší
1 unikát
který prozkoumáte od A do Z

INDUSTRIALIUM

tajemství Staré čistírny z počátku minulého století

Industrialium je šifrovací hra s legendou, která se odehrává v podzemních prostorách Staré čistírny odpadních vod v pražské Bubenči. Očekávejte trochu pátrání, pořádnou porci logických a týmových úkolů, příběh s vámi v hlavní roli a jeden překvapivý vynález na samotném konci.

Naši hru můžeme klidně připodobnit k únikovým místnostem, ale...

  • u nás budete spíše pronikat do tajemství než odněkud unikat,
  • hrát nebudete proti hře, ale především proti dalším týmům.
  • počet hráčů je variabilní (nejste omezeni obvyklou pěticí hráčů).

Slibujeme, že to bude nejen zábava, ale i opravdová výzva. Zvládnete to?

Zní to dobře. Chci vědět víc!

Jak INDUSTRIALIUM funguje?

Kdy, kdo a jak může vstoupit do podzemí?

Hra je určena pro skupinu alespoň deseti dospělých. Připravena je především pro firemní kolektivy, ale užije si ji i větší skupina kamarádů. Vždy pracujeme s tří až pětičlennými týmy, které soutěží mezi sebou o co nejrychlejší dokončení hry s nejlepším bodovým výsledkem.

V podzemí se může pohybovat najednou maximálně 30 osob. V případě větších skupin se prostřídáte v podzemí a zároveň zažijete další dobrodružství na povrchu.

Na začátku vás uvedeme do příběhu, vysvětlíme vám pravidla a vyšleme vás prozkoumávat herní území. V něm budete nalézat jednotlivé postavy, odhalovat šifry a snad i jejich řešení. Odměnou budou jak body do vašeho celkového skóre, tak části velkolepého vynálezu. Dokážete ho na konci hry sestavit a odhalit jeho účel?

Zní to dobře. Chci vědět víc!

Příběh hry INDUSTRIALIUM

Dokážete rekonstruovat tajemný artefakt jen ze střípků informací?

Psala se první léta po velké válce a čistička dnem i nocí pracovala ve prospěch obyvatel hlavního města nové Československé republiky.

S novou republikou přišlo i nové vedení čističky, a byla provedena inventura veškerého vybavení. Všechno bylo spočítáno, vyčištěno a důkladně zaevidováno. Ke každému kusu vybavení byl dopsán účel a využití. S výjimkou jediného předmětu.

Pod starým pracovním stolem nalezli zaměstnanci ke svému překvapení desku osazenou kolíky a provrtanou různými dírami. Deska neměla žádný zjevný účel. Nepatřila k žádné části strojového vybavení. Nikdo si nevzpomínal k čemu by mohla sloužit. Nebo to nikdo alespoň nepřiznal...

Zní to dobře. Chci vědět víc!

Stará čistírna odpadních vod v Praze - Bubenči

Tenhle industriální poklad si zamilujete!

Stojí schovaná nad řekou na severním okraji Prahy. Zpočátku nepostradatelná, později zapomenutá či chátrající a dnes znovu probuzená k životu. V každém čase tajuplná a unikátní. Zadumaná cihlová dáma z minulého století. Již zdaleka dobře rozpoznatelná díky dvojici komínů.

Vzhledem zvenku spíše katedrála, než průmyslová budova. A uvnitř architektonický poklad. Ladné křivky pečlivě poskládaných chodeb, doplňuje krása řemeslně dokonalého strojového vybavení. Člověk nemusí být strojním inženýrem, aby mohl obdivovat krásu koleček, vozíků, pojezdů, trubek a páček. A že snad díky svému účelu kdysi lehce zaváněla? Komu by to u takové krásky mohlo vadit.

Zní to dobře. Chci vědět víc!