Kdo jsme

Tvoříme dobrodružství. A je nám jedno, zda pro firmy, kolegy, rodiny či skupinu kamarádů. Pomocí šifer vás naučíme něco o sobě samých a provedeme vás zajímavými místy a příběhy. Někdy jen na internetu, častěji ale venku – v přírodě či ulicích českých a slovenských měst. Vybrat si můžete z několika desítek her různé obtížnosti či vám vytvoříme akci na míru. V každém případě se však šifer bát nemusíte.

Naše šifry jsou otestovány a nastaveny tak, aby při týmovém řešení byly zvládnutelné i lidmi bez předchozí šifrovací zkušenosti. Princip našich šifer nevyžaduje znalost žádných specifických kódovacích technik – vše co je potřeba je schopnost kreativního řešení problémů. Šifry jsou zároveň výzvou, tzn. je potřeba se s nimi chvilku „trápit“, než prozradí heslo, které se v nich ukrývá. Každou sadu šifer vytváříme tak, aby dostali příležitost jednotliví členové týmu s různými zkušenostmi a různými pohledy na řešení problému. Důležitá je trpělivost, občas až trochu zarputilosti k překonávání drobných neúspěchů, týmová kreativita a neméně také schopnost neztratit dobrou náladu, když se příležitostně nedaří.

A jak taková šifra vlastně vypadá? Nepředvídatelně. Často se ukrývá v textu či obrázcích, jindy uvnitř či na povrchu fyzického předmětu, v případě terénních her se také může objevit až po průzkumu fasády domu, sochy, panoramatu města nebo v nádherně vykládané rozetě starobylého kostela. Každopádně v sobě obsahuje prvky, které ukazují cestu k odhalení jejího principu a objevení zašifrovaného hesla. Šifra má jednoznačné řešení a jeho objevení je často doprovázené nadšením a chutí doběhnout k dalšímu úkolu dobrodružné trasy. A to i přesto, že se jedná především o dobrodružství ve vlastní hlavě.

Náš organizační tým je jedním z nejzkušenějších, které můžete v oblasti šifrovacích her najít. Někteří členové týmu stáli u zrodu legendární brněnské hry TMOU a následného nebývalého rozvoje moderních šifrovacích her v České Republice i okolních státech. Máme zkušenosti s přípravou a pořádáním šifrovacích a outdoorových závodů. A samozřejmě, že naši kolegové hry nejenom pořádají, ale také se jich pravidelně (více méně úspěšně :-)) účastní.

Tak na co čekáte? Vyberte si své vlastní dobrodružství na www.cryptomania.cz.

Těšíme se na vás!

Pokud vás hry a kurzy Cryptomania zaujaly, můžete být s námi v kontaktu na našem facebookovém profilu, twitteru či instagramu pod hashtagem #cryptomania_cz.

zbysek-podhrazsky

Zbyšek Podhrázský

Zbyšek je ředitelem společnosti Cryptomania. V roce 2003 absolvoval celoroční kurz pro instruktory zážitkového učení a od té doby se věnuje rozvoji lidských zdrojů pomocí této metody. Zabývá se lektorováním teambuildingových kurzů a eventů, včetně vedení anglických kurzů pro mezinárodní týmy. Jeho specializací jsou produkčně náročné kurzy využívající prvků outdoorových sportů. Mimo to uspořádal několik desítek rozsáhlých autorských zážitkových kurzů. Zbyšek je bývalým organizátorem legendárního týmového šifrovacího závodu TMOU a dlouholetý účastník vytrvalostních outdoorových a šifrovacích závodů. Absolvoval magisterské studium přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně a doplňující pedagogické studium. Je držitelem několika certifikátů MŠMT v oblasti zážitkové pedagogiky a outdoor tréninku.

ludek-hrncir

Luděk Hrnčíř

Luděk je šéflektorem kurzů Cryptomania. Žije v Praze a má tak na starosti komunikaci s pražskými klienty. Akční lektor, který se nebojí realizovat složité strategické hry a uvádět premiérové programy, tedy originální kousky vytvořené a vhodné přesně pro konkrétní okamžik a specifika kolektivu. Jeho specializací jsou outdoorové závody, šifrovací hry a programy protkané zajímavým příběhem i nakažlivou atmosférou.

Anna Macková

Anna Macková

Anna je šéflektorkou kurzů Cryptomania. Kromě toho má na starost produkci kurzů, aby odcházely zásilky z e-shopu a aby nedocházelo kafe. Je tedy naprosto klíčovou osobou, bez jejíž přítomnosti v kanceláři je firma zcela paralyzovaná. Má za sebou instruktorské zkušenosti z práce v Lanovém centru PROUD a z fungování v organizaci Instruktoři Brno. Pomáhala organizovat outdoorové závody i víkendové akce. Díky zkušenostem z rodičovské dovolené by mohla být top manažerkou s vrcholným uměním time managementu.

ivo-cicvarek

Ivo Cicvárek

Ivo je lektor společnosti Cryptomania. Od devadesátých let se věnuje pedagogice, vzdělávání, tvorbě her a jejich dramaturgii. V letech 1998 – 2008 pracoval jako učitel češtiny a výtvarné výchovy na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše v Brně, paralelně (od roku 2003 doposud) působí v České televizi Brno jako dramaturg. Pro Českou televizi mj. vytvořil soutěž pro středoškolské týmy Za školu – 100 nejlepších problémových úkolů z tohoto pořadu vyšlo v roce 2011 knižně. Ivo je dlouholetým organizátorem legendárního týmového šifrovacího závodu TMOU, vymyslel přes stovku unikátních šifer, z nichž mnohé se staly v hráčské komunitě legendárními. Je spoluorganizátorem a konzultantem dalších šifrovacích závodů a jejich dlouholetým velmi úspěšným účastníkem. Ve svém volném čase se věnuje hudbě, natočil řadu desek a píše texty pro renomované hudebníky, např. pro Petra Bende.

matej-klusacek

Matěj Klusáček

Matěj je lektor společnosti Cryptomania. V současné době je jedním z hlavních organizátorů legendárního týmového šifrovacího závodu TMOU a podílí se i na přípravách dalších podobných her a programů. Studuje fakultu informatiky na Masarykově univerzitě, úspěšně se zúčastnil několika odborných soutěží. V roce 2009 absolvoval celoroční kurz pro instruktory zážitkové pedagogiky. Ve volném čase se věnuje sportu (orientační běh) a hudbě.