Z kanceláře

O nás

Tvoříme dobrodružství. A je nám jedno, zda pro firmy, kolegy, rodiny či skupinu kamarádů. Pomocí šifer vás naučíme něco o sobě samých a provedeme vás zajímavými místy a příběhy. Někdy jen na internetu, častěji ale venku – v přírodě či ulicích českých a slovenských měst.

Tým Cryptomania

Vybrat si můžete z několika desítek her různé obtížnosti či vám vytvoříme akci na míru. V každém případě se však šifer bát nemusíte. Naše šifry jsou otestovány a nastaveny tak, aby při týmovém řešení byly zvládnutelné i lidmi bez předchozí šifrovací zkušenosti. Princip našich šifer nevyžaduje znalost žádných specifických kódovacích technik – vše co je potřeba je schopnost kreativního řešení problémů.

Šifry jsou zároveň výzvou, tzn. je potřeba se s nimi chvilku „trápit“, než prozradí heslo, které se v nich ukrývá. Každou sadu šifer vytváříme tak, aby dostali příležitost jednotliví členové týmu s různými zkušenostmi a různými pohledy na řešení problému. Důležitá je trpělivost, občas až trochu zarputilosti k překonávání drobných neúspěchů, týmová kreativita a neméně také schopnost neztratit dobrou náladu, když se příležitostně nedaří.

A jak taková šifra vlastně vypadá? Nepředvídatelně. Často se ukrývá v textu či obrázcích, jindy uvnitř či na povrchu fyzického předmětu, v případě terénních her se také může objevit až po průzkumu fasády domu, sochy, panoramatu města nebo v nádherně vykládané rozetě starobylého kostela. Každopádně v sobě obsahuje prvky, které ukazují cestu k odhalení jejího principu a objevení zašifrovaného hesla. Šifra má jednoznačné řešení a jeho objevení je často doprovázené nadšením a chutí doběhnout k dalšímu úkolu dobrodružné trasy. A to i přesto, že se jedná především o dobrodružství ve vlastní hlavě.

Náš organizační tým je jedním z nejzkušenějších, které můžete v oblasti šifrovacích her najít. Někteří členové týmu stáli u zrodu legendární brněnské hry TMOU a následného nebývalého rozvoje moderních šifrovacích her v České Republice i okolních státech. Máme zkušenosti s přípravou a pořádáním šifrovacích a outdoorových závodů. A samozřejmě, že naši kolegové hry nejenom pořádají, ale také se jich pravidelně (více méně úspěšně :-)) účastní.

Za posledních pár let se nám podařilo nasbírat hezkou řádku ocenění. Za hry venkovní hry Cryptomania jsme v roce 2016 získali 1. místo v soutěži TTG Travel Award a ocenění Nejlepší startup nebo inovace v cestovním ruchu. A za projekt Brno, co není jsme v roce 2019 získali hned trojici ocenění. 2 zlata v IMC Czech Awards a bronz v IMC European Awards. Nejen díky těmto úspěchům jsme mohli přednášet na spoustě konferencí a travel eventů, třeba i v New Yorku.

Tak na co čekáte? Vyberte si své vlastní dobrodružství. Těšíme se na vás!

Pokud vás hry a kurzy Cryptomania zaujaly, můžete být s námi v kontaktu na našem facebookovém profilu, instagramu či LinkedIn.

Náš tým

Zajímají vás jednotliví lidé?

Zbyšek Podhrázský

Zbyšek Podhrázský

Ředitel společnosti Cryptomania. V roce 2003 absolvoval celoroční kurz pro instruktory zážitkového učení a od té doby se věnuje rozvoji lidských zdrojů pomocí této metody. Zabývá se lektorováním teambuildingových kurzů a eventů, včetně vedení anglických kurzů pro mezinárodní týmy. Zbyšek je organizátorem legendární šifrovací hry TMOU a je držitelem několika certifikátů MŠMT v oblasti zážitkové pedagogiky a outdoor tréninku.

Kromě Cryptomania se zabýval metodickým vedením akceleračním programů v Impact Hubu se specializací na Design Thinking a Human Centered Design. Učí na vysoké škole předmět Marketing cestovního ruchu a řídí projekty v Seznam.cz

podhrazsky@cryptomania.cz
+420 737 712 893
LinkedIn profil

Luděk Hrnčíř

Vedoucí lektorského týmu Cryptomania, který se nebojí realizovat složité strategické hry a uvádět premiérové programy, tedy originální kousky vytvořené a vhodné přesně pro konkrétní okamžik a specifika kolektivu. Mezi jeho oblíbené lektorské činnosti patří hraní rolí a moderování rodinných dnů nebo firemních večírků. Své instruktorské ostruhy si vysloužil při realizaci mnoha desítek akcí v Lanových centrech PROUD a jako instruktor o. s. Velký Vůz. Jeho specializací jsou outdoorové závody, šifrovací hry a programy protkané zajímavým příběhem i nakažlivou atmosférou.

hrncir@cryptomania.cz
+420 720 737 993
LinkedIn profil

Luděk Hrnčíř
Anna Macková

Anna Macková

Šéflektorka a office-managerka týmu Cryptomania, takový univerzální voják. Proč ji nazýváme takto? Anna zvládne velet naší kanceláři, zvládne být hlavou libovolného kurzu, poradí si s logistikou několika akcí, které se odehrávají ve stejný čas na různých koncích republiky. Kromě toho má cit pro češtinu i angličtinu, stejně jako lásku k šifrám. A to ještě nevíte, že dokáže uvázat osmičkový uzel za zády a vaří to nejlepší kafe.

mackova@cryptomania.cz
+420 739 088 445
LinkedIn profil

Bára Eliášová

Luděk Hrnčíř
Jan Drábek

Jan Drábek

Matěj Klusáček

Matěj je jedním z autorů her a také lektor na firemních kurzech. Dlouhá léta býval jedním z hlavních organizátorů legendárního týmového šifrovacího závodu TMOU a stále se podílí se na přípravách dalších podobných her a programů. Vystudoval fakultu informatiky na Masarykově univerzitě. V roce 2009 absolvoval celoroční kurz pro instruktory zážitkové pedagogiky.

Ve volném čase se věnuje sportu (orientační běh), hudbě a SLAM poetry, kde pod uměleckým jménem Pan Fenek získal v roce 2019 titul Mistra ČR.

Matěj Klusáček
Ivo Cicvárek

Ivo Cicvárek

Ivo je lektor společnosti Cryptomania. Od devadesátých let se věnuje pedagogice, vzdělávání, tvorbě her a jejich dramaturgii. V letech 1998 – 2008 pracoval jako učitel češtiny a výtvarné výchovy na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše v Brně, paralelně (od roku 2003 doposud) působí v České televizi Brno jako dramaturg. Pro Českou televizi mj. vytvořil soutěž pro středoškolské týmy Za školu – 100 nejlepších problémových úkolů z tohoto pořadu vyšlo v roce 2011 knižně.

Ivo je dlouholetým organizátorem legendárního týmového šifrovacího závodu TMOU, vymyslel přes stovku unikátních šifer, z nichž mnohé se staly v hráčské komunitě legendárními. Je spoluorganizátorem a konzultantem dalších šifrovacích závodů a jejich dlouholetým velmi úspěšným účastníkem. Ve svém volném čase se věnuje hudbě, natočil řadu desek a píše texty pro renomované hudebníky, např. pro Petra Bende.